reklama

FAČR odškodnila firmu Chance v mimosoudním vyrovnání

Miroslav Pelta Miroslav Pelta autor: CPA Eduard Erben
Fotbalová asociace ČR se mimosoudně vyrovnala se sázkovou firmou Chance, která se s ní soudila kvůli údajnému porušení exkluzivní sponzorské smlouvy.

Praha - Fotbalová asociace ČR se mimosoudně vyrovnala se sázkovou firmou Chance, která se s ní soudila kvůli údajnému porušení exkluzivní sponzorské smlouvy. Zároveň se FAČR musí omluvit. Problém vznikl ve chvíli, kdy se titulárním partnerem první fotbalové ligy stala společnost Synot, která má rovněž v portfoliu sázkovou činnost. O sporu informuje v dnešním vydání Mladá Fronta Dnes.

Loni v létě se fotbalová liga přejmenovala z Gambrinus ligy na Synot ligu. Tím však mělo dojít k porušení dlouhodobé smlouvy, kterou uzavřely FAČR a Chance v roce 2013. Dceřiná společnost firmy Tipsport totiž podle dlouhodobé smlouvy má mít exkluzivitu a žádná jiná sázková společnost nesmí být partnerem fotbalu. Proto Chance dala případ k soudu.

Vedení FAČR se dohodlo s firmou na mimosoudním vyrovnání, ačkoli trvá na tom, že k porušení dohody s Chance nedošlo, jelikož partnerem ligy není sázková odnož holdingu Synot, ale kyperská společnost Synot International Limited, zabývající se průmyslovou činností.

"Nadále trváme na tom, že jsme smlouvou se společností Synot zákon neporušili. Nechtěli jsme ale spor eskalovat a ohrožovat tím důležité vztahy a také finanční zdroje českého fotbalu," cituje MF Dnes předsedu FAČR Miroslava Peltu.

Proto marketingová společnost STES, zastupující FAČR, uzavřela s Chancí dohodu o vyrovnání. "Mezi společností Chance a STES došlo ke smluvní mimosoudní dohodě, na jejímž základě jsme stáhli všechny žaloby. Součástí dohody je omluva STES, kterou je povinna zaslat formou prohlášení médiím," řekla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Podle MF Dnes dostává fotbal od Synotu zhruba 50 milionů korun ročně, od Chance to má být výrazně méně.

reklama