Falcao hattrickem zničil Chelsea. Čech inkasoval čtyři góly

31. 8. 2012 22:35
Kolumbijský útočník Radamel Falcao se raduje z jednoho ze svých tří gólů do sítě Petra Čecha | Foto: Reuters

Monte Carlo - Fotbalisté Atlétika Madrid zvítězili v Superpoháru UEFA nad Chelsea 4:1, a zopakovali tak vítězství v soutěži z roku 2010.

Superpohár navíc po dvou předchozích triumfech Barcelony už počtvrté za sebou putuje do Španělska.

Vítězové posledního ročníku Evropské ligy rozhodli o své výhře nad úřadujícím šampionem Ligy mistrů už v prvním poločase.

Čistý hattrick zaznamenal kolumbijský útočník Atlétika Radamel Falcao, počtvrté překonal Petra Čecha v bráně Chelsea v 60. minutě brazilský stoper Joao Miranda.

Čech dostal v brance Chelsea čtyři góly teprve podruhé za posledních tři a půl roku.

Konečné skóre upravil čestným úspěchem Chelsea anglický reprezentační obránce Gary Cahill, který v sestavě nahradil potrestaného kapitána Johna Terryho.

Chelsea utrpěla nejtěžší porážku v Superpoháru od roku 1998, kdy se souboj dvou vítězů evropských pohárů hraje na jediný zápas.

Atlético, které před dvěma lety porazilo v Superpohráru tehdějšího vítěze Ligy mistrů Inter Milán, se v základní skupině probíhajícího ročníku Evropské ligy utká mimojiné s Viktorií Plzeň.

Za rok se Superpohár hraje v pražské Synot Tip Areně v Edenu.

Výsledek:

FC Chelsea - Atlético Madrid 1:4 (0:3)

Branky: 75. Cahill - 7., 19. a 45. Falcao, 60. Miranda. Rozhodčí: Skomina - Arhar, Žunič (všichni Slovin.). ŽK: Ivanovič (Chelsea). Diváci: 17.000.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Luiz, Cahill, Cole (90. Bertrand) - Mikel, Lampard - Ramires (46. Oscar), Hazard, Mata (81. Sturridge) - Torres. Trenér: Di Matteo.

Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Felipe Luis - Gabi, Suárez - Turan, Koke (81. Raúl García), Adrián (56. Rodríguez) - Falcao (87. Emre). Trenér: Simeone.