Faldyna vystřílel Jihlavě tři body

ČTK
29. 9. 2006 21:48
Jihlava - Tři góly Petra Faldyny zajistily fotbalistům Jihlavy v pátečníé předehrávce devátého kola druhé ligy vítězství 3:0 nad Bohemians 1905.

Nováček soutěže byl v Jihlavě od počátku pod tlakem a v 12. minutě poprvé inkasoval. Po Vladykově rohovém kopu se míč odrazil k Faldynovi a ten ho z voleje poslal k tyči. V 25. minutě už mohli domácí vést o dvě branky, ale Demeter trefil po Veselého centru jen tyč.

V úvodu druhé půle zahrozili hosté po úniku Diana, toho ale v poslední chvíli čistě zastavil Šourek a v 53. minutě se skóre změnilo opět na jihlavské straně. K míči se znovu dostal Faldyna a přesnou křížnou střelou zvýšil skóre na 2:0.

I v dalším průběhu měla Jihlava jasně navrch a vytvářela si další šance. V 70. minutě šel Malínek sám na brankáře, ale jeho střelu zblokovali obránci. V 85. minutě už ale hostující gólman kapituloval potřetí: Demeter načechral míč do pokutového území a kanonýr Faldyna zkompletoval hattrick.

Výsledek - 9. kolo:
Jihlava - Bohemians 1905 3:0 (1:0)
12., 53. a 85. Faldyna. Rozhodčí: Kovařík - Pelikán, Hájek. ŽK: Šourek - Uchytil, Škoda, Vágner. Diváci: 1679.
Jihlava: Rzeszoto - Demeter, Šourek, Kadlec, Dujka - Veselý (43. Malínek), Vladyka, Pacholík, Svoboda (86. Vácha) - Faldyna, Peteřík (68. Cihlář). Trenér: Bokša.
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Škoda, Lukáš, Uchytil - Kotyza (61. Růžička), Vágner, Dian, Held (28. Bartek) - Divecký, Slezák (66. Kulvajt). Trenér: Busta.

1. HFK Olomouc 8 6 1 1 13:2 19
2. Žižkov 8 5 3 0 15:4 18
3. Jihlava 9 5 1 3 14:5 16
4. Jakubčovice 8 4 3 1 13:7 15
5. Třinec 8 4 2 2 6:6 14
6. Čáslav 8 4 1 3 10:10 13