Famózní Čech má první nulu, Arsenal s Liverpoolem remizoval

Čech čaroval a umlčel kritiky, Kanonýři pálili slepými
...Proti Liverpoolu ale konečně dosáhl na první letošní nulu v Premier League. V nadsázce se dá říct, že proti komu už by se měl chytit, když ne proti "Reds".
Dnešní nula byla už dvanáctá v kariéře proti tomuto klubu. Více jich na ostrovech proti nikomu jinému nevychytal.
A především v prvním poločase přiváděl hráče soupeře k zoufalství. A také kouče Rodgerse, který už při šanci Bentekeho zvedal ruce nad hlavu. Předčasně, levá ruka české reprezentační jedničky vyrazila střelu liverpoolského střelce ze dvou metrů mimo tři tyče.
Po změně stran se ale situace otočil a v permanenci byl především brankář hostí - Simon Mignolet.
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
Aktualizováno 24. 8. 2015 23:32
V dohrávce třetího kola Premier League remizoval Arsenal s Liverpoolem 0:0.

Londýn - Fotbalisté Arsenalu remizovali v dohrávce 3. kola Premier League s Liverpoolem 0:0. Svoji první ligovou nulu v dresu "Gunners" vychytal Petr Čech, který především v prvním poločase své spoluhráče podržel. Po změně stran naopak zářil gólman "Reds" Simon Mignolet.

"Dnes to byl jeden z těch zápasů, kdy jsem byl ve správný čas na správném místě. Nechápu, jak to s tolika šancemi mohlo skončit 0:0," řekl český brankář po zápase.

Zápas Arsenal - Liverpool jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Čech tentokrát ukázal svoji extratřídu

První dva zápasy českému brankáři v barvách Arsenalu příliš nevyšly a fanoušci i experti tak čekali, co předvede proti dosud vítězícímu Liverpoolu. A reprezentační jednička Vrbova výběru zazářila.

V úvodu měl sice tlak domácí celek, který dokonce v 8. minutě vstřelil zásluhou Ramseyho regulérní branku, tu ale pomezní (chybně) pro ofsajd neuznal, poté ale chybami v rozehrávce dostal soupeře na koně. Jako první zahrozil Coutinho, který svoji střelou orazítkoval břevno Čechovy svatyně.

Oba si souboj zopakovali na konci poločasu a i tentokrát orazítkoval míč brankovou konstrukci. Na tu mu ale pomohly konečky prstů českého brankáře. Ten měl v té době na kontě ještě další dva těžké zákroky - vždy proti urostlému Bentekemu. Při té druhé - ve 38. minutě už dokonce hostující kouč Brendan Rodgers zvedal ruce nad hlavu. Předčasně.

"Při té šanci Bentekeho se snažil Gabriel zablokovat míč a já musel čekat a pak proti střele rychle zasáhnout," popsal Čech zákrok, za který si na twitteru vysloužil obdivné reakce mimo jiné od svých brankářských kolegů Shaye Givena, Bena Fostera či Davida de Gey.

Ve druhé půli zářil pro změnu Mignolet

Celkem si připsal Čech na konto osm úspěšných zákroků, minimálně polovina z nich byla z kategorie fantastických. A většinu z nich v první půli. Do té druhé totiž vstoupila úplně jiná mužstva, přestože ani jeden z manažerů pro poločasová střídaní nesáhl.

Arsenal mačkal obranu Liverpoolu jako citrón, jenže mnohdy platonicky a marně. A když už se dostal Giroud až do zakončení, vinou menšího faulu Škrtela musel zakončovat z pěti metrů na dlouhou nohu a jeho pokus Mingolet bravurně vyrazil do zámezí.

Oba soupeři se tak rozešli bez branek, devátý Arsenal doma ještě v lize neskóroval, přestože už celkem za první tři kola (jeden venkovní zápas) vyprodukoval 59 střel na branku soupeře. Třetí Liverpool je i nadále neporažen, Mignolet a spol. dosud neinkasovali.