reklama

Hackeři Fancy Bears: 25 fotbalistů hrálo na MS 2010 s povoleným užitím zakázaných látek

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Ruská hackerská skupina Fancy Bears přinesla další odhalení, tentokrát ze světa fotbalu.

Londýn - Ruská hackerská skupina Fancy Bears přinesla jména 25 fotbalistů, kteří na MS 2010 dostali povolení užívat jinak nepovolené látky na základně tak zvaného léčebného užití.

Mezi 25 hráči, kteří s takovou výjimkou na jihu Afriky hráli, se objevují Nizozemec Dirk Kuijt, argentinský útočník Carlos Tévez, Němec Mario Goméz  i slovenský forvard Martin Jakubek.

Sex s ex, mrtvé dvojče či proklaté burrito. I tak se hájí dopující sportovci Sex s ex, mrtvé dvojče či proklaté burrito. I tak se hájí dopující sportovci Prohlédněte zde

Nejvíce výjimek dostali Argentinci, celkem pět. U všech fotbalistů ale nejde o porušení dopingových pravidel, protože vše proběhlo podle platných pravidel.

"Publikování takových materiálů je jasným porušením soukromí hráčů a ohrožuje současný boj s dopingem," stojí v prohlášení FIFA.

Fanci Bears získali také údaje o antidopingových kontrolách fotbalistů v jednotlivých zemí. V roce 2015 jich mělo být celkem 160 pozitivních. Zatímco ve Velké Británii byly registrovány čtyři případy, o České republice se zpráva hackerů nezmiňuje.

reklama