Fanoušci Helsinborgu vystartovali na legendu Larssona, ten jim hrozil i smečkou psů

21. 11. 2016 11:06
Legenda švédského Helsingborgu a současný trenér Henrik Larsson musel bezprostředně po sestupu do nižší švédské soutěže čelit konfrontaci ze strany rozhořčených fanoušků klubu.

Praha - Švédský IF Helsingborg vedený klubovou legendou Henrikem Larssonem po 23 letech opouští švédskou nejvyšší fotbalovou soutěž. Rozhodlo o tom nedělní odvetném utkání baráže mezi Helsingborgem a Halmstadem.

Ještě v 83. minutě však nic nenasvědčovalo, že Larssonův tým ze švédské elity vypadne, neboť sedm minut před koncem základní hrací doby otevřel skóre devatenáctiletý trenérův syn Jordan. V tuto chvíli v součtu s venkovní remízou 1:1 zůstával v lize Helsingborg.

Ale v nastaveném čase utkání hosté dvakrát udeřili a sportovní neštěstí v přístavním městě na jihu Švédska bylo na světě.

Mladý Larsson málem přišel o dres

Těžco to nesli zejména fanoušci domácích, kteří chvíli po závěrečném hvizdu vtrhli na hřiště a ihned se vydali k jedinému střelci domácích v zápase Jordanovi Larssonovi, ze kterého se snažili sundat dres. Radikální fanoušci využili momentu, kdy pořadatelé sbírali světlice ze hřiště.

K jeho otci Henrikovi, který v minulosti hrál i za slavnou Barcelonu, se zlostí pohánění fanoušci nakonec nedostali. Ale i kdyby se jim to povedlo, tak by je určitě nečekal odevzdaný soupeř, jak naznačuje tento záběr.

"Kdybych viděl, že napadli mého syna okamžitě bych mu šel pomoct," řekl po všem pětačtyřicetiletý Larsson, který na začátku své fotbalové kariéry pomáhal Helsingborgu k postupu do elitní soutěže a do klubu se vrátil také na sklonku své hráčské kariéry. "Pokud mě bude chtít některý z fanoušků navštívit i doma, tak na něj čeká spoustu mých psů," dodal na závěr Larsson.