reklama

Fanoušci Brna napadli baníkovce, řekla disciplinárka. A Zbrojovku trestala. Pokutou i podmínkou

Policisté incident v Brně rychle ukončili. Policisté incident v Brně rychle ukončili. autor: ČTK
Incident v hledišti z prvního utkání sezony mezi Brnem a Baníkem má dohru. Disciplinárka tvrdě potrestala domácí klub, Zbrojovka musí za řádění svých fanoušků zaplatit pokutu sto tisíc korun a počítat s podmínečným uzavřením stadionu. "Profesionální fotbal nemůže připustit situaci, kdy se domácí fanoušci pokusí napadnout hostující fanoušky a používají při tom pyrotechniku," řekl předseda komise Richard Baček.

Praha - Poklidná atmosféra rizikového zápasu vydržela jen první poločas, jen krátce po hvizdu rozhodčích už byli fanoušci v sobě. Tentokrát ne vinou vyhlášených hooligans z Ostravy, incident rozpoutali fanoušci Brna. 

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde

Tak se dá ve zkratce popsat moment ze zahajovacího utkání letošního ročníku HET ligy, při kterém létaly vzduchem pěsti i zábavní pyrotechnika. 

Fanoušci Brna totiž za stavu 1:1 v poločasové přestávce prorazili bezpečnostní bariéry a přes uzavřený nárazníkový sektor doběhli ke kotli ostravského Baníku a chtěli se prát. 

Policie velmi rychle a tvrdě zakročila. Teď Zbrojovku Brno trestá i fotbalová disciplinárka. Pokutou 100 tisíc korun a podmínečným uzavřením stadionu na jeden zápas. 

"Disciplinární komise potrestala klub FC Zbrojovka Brno za porušení povinnosti
pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky a potyčku fanoušků) pokutou sto tisíc korun a podmíněným uzavřením stadionu na jedno soutěžní utkání se zkušební dobou na jedno utkání," píše disciplinární komise ve své tiskové zprávě, kterou ve čtvrtek odpoledne rozeslala médiím.

Výjezd baníkovců obrazem: V Brně došlo k potyčce na stadionu. Napadli naše fanoušky, viděl Baroš Výjezd baníkovců obrazem: V Brně došlo k potyčce na stadionu. Napadli naše fanoušky, viděl Baroš Prohlédněte zde

Její šéf Richard Baček k celému incidentu dodává: "Profesionální fotbal nemůže připustit situaci, kdy se domácí fanoušci pokusí napadnout hostující fanoušky a používají při tom pyrotechniku. I přes vysokou rizikovost takového chování je výše uložené pokuty na samé dolní hranici, a to s přihlédnutím k ostatním aspektům pořadatelského zabezpečení utkání."

Mezi fanoušky, kteří se pokusili sektor Baníku napadnout, byli údajně příznivci Slovanu Bratislava. 

K incidentu se na začátku týdne vyjádřil i klub Baník Ostrava, který se tvrdě postavil na stranu svých příznivců a údajně zvažuje právní kroky proti některým českým médiím. Ta totiž psala o tom, že incident znovu vyprovokovali fanoušci Ostravy. 

Komise rovněž zastavila činnost na jedno utkání zlínskému záložníkovi Ibrahimu Traorému kvůli vyloučení po dvou žlutých kartách v prvním ligovém kole v Liberci.

Moravský celek dostal pokutu 25 tisíc korun za použití pyrotechniky fanoušky v česko-slovenském Superpoháru se Slovanem Bratislava, zatímco asistent zlínského trenéra Jan Somberg musí kvůli nevhodnému chování k rozhodčímu zaplatit 15 tisíc korun a má distanc na dva zápasy.

reklama