reklama

Fanoušek cestoval přes půl světa, aby viděl oblíbený klub. Ten nehraje ani profesionální soutěž

Čínský fanoušek Huang Wenbin Čínský fanoušek Huang Wenbin autor: Twitter: huangandersson
Čínský fotbalový fanoušek se vydal se svou rodinou do Anglie, aby navštívil svůj oblíbený klub. Runcorn FC Halton si oblíbil díky počítačové hře.

Praha - Čínský fanoušek Huang Wenbin cestoval téměř 10 tisíc kilometrů, aby navštívil svůj oblíbený anglický klub Runcorn FC Halton, který ani nehraje profesionální soutěž.

Wenbin si klub oblíbil už dávno, když hrál počítačovou hru Championship Manager, sezónu 2001/2002. Mezitím se klub přejmenoval na Runcorn Linnets FC, opustil profesionální ligy a hraje devátou nejvyšší soutěž v Anglii.

Nadšeného fanouška to ale neodradilo a přes půl světa za oblíbeným klubem cestoval s celou rodinou. Z čínského Xiamenu cestoval na sever Anglie. Návštěvy amatérského klubu nelitoval. "Byl to nejlepší den v mém životě," řekl pro BBC Sport.

Wenbin s sebou vzal celou rodinu

Hledání malého stadionku poblíž Liverpoolu čínskému příznivci chvíli trvalo, ale nakonec bylo úspěšné. "Vydechli jsme si, když jsme viděli, že na hřišti na nás někdo čeká," řekl Wenbin po více než 24 hodinové cestě. Na oddaného fanouška čekal předseda klubu z Runcornu Mark Buckley.

Buckley předal příznivci z opačné strany zeměkoule klubové suvenýry a ukázal mu stadion. "Je to hodně netradiční," usmíval se předseda klubu. "Měli jsme tu fanoušky ze Švédska nebo Norska, ale tohle je rarita. Z takové dálky sem ještě nikdo necestoval," dodal.

reklama