Fantazie, Plzeň přejela Neapol 3:0! Osmifinále EL je blízko

Radost fotbalistů Plzně. V Neapoli vyhráli 3:0 a nakročili do osmifinále Evropské ligy.
Radost fotbalistů Plzně, vedených kapitánem Pavlem Horváthem, po senzačním triumfu v Neapoli neznala mezí.
Kanonádu zahájil ve 28. minutě Vladimír Darida, který si na vápně míč zpracoval a poslal ho neomylně do šibenice.
Plzeňský gólman Matúš Kozáčik (vlevo) si poradil se všemi střeleckými pokusy domácích.
Domácí Blerim Džemail (vlevo) bojuje o míč s plzeňským záložníkem Janem Kovaříkem.
14. 2. 2013 20:50
Fotbalisté Plzně vyhráli v Neapoli 3:0 a jsou blízko postupu do osmifinále Evropské ligy.

Neapol - Paráda! Fotbalisté Plzně přejeli favorizovanou Neapol. Na půdě druhého týmu italské ligy vyhráli 3:0 a jsou blízko postupu do osmifinále Evropské ligy.

Utkání jsme sledovali v on-line přenosu. Čtěte zde.

V úvodu jako by se Plzeň seznamovala s neapolským prostředím a hlídala si hlavně zadní vrátka. Poprvé zahrozil Panděv v 8. minutě, ale jeho šanci zneškodnil Kozáčik.

Postupně se ovšem Západočeši osmělovali, až to vyeskalovalo v první gól. Odražený míč přistál u nohou Vladimíra Daridy a ten ho levačkou poslal do šibenice.

Plzni jeden gól neuznali

Neapol byla zaskočená a vázla ji kombinace, což bylo částečně způsobeno i těžkým terénem na trávníku. Do kabin tak Viktoriáni odcházeli s vedením 1:0.

V druhém poločase domácí nasadili Marka Hamšíka a ten jejich útočnou hru značně oživil. Plzeň se dostala do modrého zámku a byla blízko inkasování. Kaddouri s Cavanim ovšem v zakončení selhali a Hamšíka vychytal skvělý Kozáčik.

Když po dvaceti minutách přežila to nejhorší, málem slavila další branku. Trefu Rajtorala ale sudí neuznal kvůli ofsajdu Koláře. Na druhé straně zaváhání Procházky nepotrestal Hamšík.

Střídající Tecl zasadil poslední ránu

Rajtorala neuznaný gól nemusel mrzet. V 79. minutě to díky jeho individuální akci bylo stejně o dva góly. A tím navíc nic nekončilo. Šokovaná Neapol dostala ještě jednu ránu.

Tecl, který vystřídal na hrotu Bakoše, dostal těsně před začátkem nastavení od Filla ideální pas a poslal míč pod padajícím brankářem do sítě. Viktoria si tak z Neapole veze do odvety tříbrankový náskok. Navíc ukončila neporazitelnost Neapole v roce 2013.

Postupující z tohoto duelu narazí v osmifinále na někoho z dvojice Bate Borisov - Fenerbachce Istanbul. První utkání těchto soupeřů skončilo 0:0, když hostující turecký klub hrál od 4. minuty bez vyloučeného hráče.

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

SSC Neapol - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 28. Darida, 79. Rajtoral, 90. Tecl. Rozhodčí: Van Boekel - Simmons, Langkamp (všichni Niz.). ŽK: Rolando, Inler - Hejda. Diváci: 20.000.

Neapol: De Sanctis - Gamberini (46. Hamšík), Rolando, Britos - Maggio, Donadel (72. Inler), Džemaili, Zúniga - Kaddúrí (59. Calaio) - Panděv, Cavani. Trenér: Mazzarri.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral (85. Fillo), Kolář (90. Hejda), Kovařík - Bakoš (59. Tecl). Trenér: Vrba.