Fantóm Lukaku sestřelil Newcastle, Everton ještě neprohrál

30. 9. 2013 23:14
Romelo Lukaku z Evertonu střílí gól do sítě Newcastlu
Romelo Lukaku z Evertonu střílí gól do sítě Newcastlu | Foto: Reuters

Londýn - Poslední neporažený tým anglické fotbalové ligy Everton zvítězil v dnešní dohrávce 6. kola 3:2 nad Newcastlem a dostal se na čtvrté místo tabulky před Chelsea.

Liverpoolský tým odehrál výborně především první poločas, v němž vstřelil všechny tři branky. Skóre otevřel už v 5. minutě Romelu Lukaku, jenž se prosadil ještě jednou o půl hodiny později. Mezitím vstřelil druhý gól Ross Barkley.

Newcastle se vrátil do zápasu šest minut po přestávce díky snížení Yohana Cabayeho, jenž se v Goodison Parku prosadil jako první hostující hráč v lize od března. O nervózní závěr se postaral druhým gólem v 89. minutě další Francouz Loic Rémy, jenž měl v nastavení ještě šanci na vyrovnání, ale všechny body zůstaly domácímu týmu.

Everton se díky vítězství posunul na čtvrtou pozici tři body za vedoucí Arsenal. Newcastle je šestnáctý.