reklama

Favorit anglické ligy? Měl by jím být Manchester City

trenér Aston Villy k soupisce týmu City

Birmingham - Manchester City? Pozor na ně, vzkazuje trenér konkurenční Aston Villy Martin O'Neill. Zkušený kouč předpokládá, že ambiciózní klub má díky novým posilám šanci na triumf v Premier League.

Je to takový anglický Real Madrid, dalo by se říci.

Klub z Eastlands, který je financován bohatým majitelem šejkem Mansourem bin Zayedem Al Nahyanem, již do svých řad toto léto přivedl Garetha Barryho, Roqueho Santa Cruze, Carlose Téveze a Emmanuela Adebayora. A posilování nekončí. 

A u Aston Villy, z níž mimo jiné odešel právě Barry, se očekává, že na Manchester mít nebude.

Čtěte dále: Terry neopustí Chelsea. Jsem a budu věrný, vzkázal

I když O'Neill, rodák ze Severního Irska, nezastírá rozladění nad probíhajícími přestupy, odhaluje, že je velmi nadšen tím, co se ve městě Manchester děje. Věří, že mužstvo pod vedením kouč Marka Hughese si zaslouží stejný přístup jako třeba k Chelsea.

"Část mě opravdu velmi nadšeně očekává, jak si povedou. Liga dostává nový impuls," uvedl trenér birminghamského klubu.

Minulý rok ještě městským rivalům United nevyšel, tentokráte by ale mohli právě i je pozlobit. "Citizens budou tak silní, že budou schopni odolat komukoli," říká O'Neill.

Dodal, že ačkoliv není tento celek stále ještě považován za favorita na titul, měl by jím být.

"Tato situace mi připomíná tým Chelsea před zhruba pěti lety. Můžete dosáhnout skvělých výsledků, když se vám podaří shromáždit skupinu nejlepších hráčů ve velmi krátké době," komentuje nedávnou historii tohoto klubu bývalý trenér skotského Celtiku.

A také přiznal, že kvůli silnému City jsou šance jeho týmu na umístění mezi elitní čtyřkou nereálné.

"Jsem tím rozladěn," dodal. "Najednou je tu jiný klub, který vám šlape na paty. To vám vezme trochu vítr z plachet. Pokud byste se zeptali Davida Moyese z Evertonu, odpověděl by vám to samé," uzavírá vyhlídky svého týmu O'Neill.

reklama