reklama

Favorizovaná Ghana skončí bez medaile. Reprezentace Burkiny Faso se raduje z bronzu

Fotbalisté Burkiny Faso během semifinále proti Egyptu. Fotbalisté Burkiny Faso během semifinále proti Egyptu. autor: Reuters
Fotbalisté Burkiny Faso skončili na mistrovství Afriky na třetím místě. V zápase o bronz zvítězili po brance Alaina Traorého 1:0 nad Ghanou.

Port-Gentil - Třetí místo na mistrovství Afriky obsadili fotbalisté Burkiny Faso a zaznamenali tak druhé nejlepší umístění na šampionátech. V utkání o bronz v Port-Gentil porazili 1:0 Ghanu, o jejich výhře rozhodl minutu před koncem Alain Traoré.

Egypt na penalty porazil Burkinu Faso a je prvním finalistou afrického šampionátu Egypt na penalty porazil Burkinu Faso a je prvním finalistou afrického šampionátu Čtěte zde

Burkina Faso dosud na africkém mistrovství byla jednou čtvrtá a v roce 2013 neuspěla ve finále. Ghana, která odehrála poslední zápas pod trenérem Avramem Grantem, neobhájila stříbro z předchozího turnaje a těsně pod stupni vítězů skončila potřetí z posledních čtyř šampionátů.

V nedělním finále proti sobě nastoupí držitel rekordních sedmi trofejí Egypt proti Kamerunu, za který nastupuje obránce pražské Slavie Michael Ngadeu.

Fotbalové mistrovství Afriky v Gabonu:

O 3. místo:

Burkina Faso - Ghana 1:0 (0:0)

Branka: 89. A. Traoré.

reklama