Atlético je zpátky v čele La ligy, derby vyhrála FC Sevilla

Aktualizováno 13. 4. 2014 21:18
Fotbalisté FC Sevilla zvítězili ve španělské lize v derby nad Betisem 2:0. Obě branky vstřelil francouzský útočník Kevin Gameiro.
Atletico Madrid slaví vítězství v Getafe
Atletico Madrid slaví vítězství v Getafe | Foto: Reuters

Sevilla- Fotbalisté Atlética Madrid vedou po výhře 2:0 na hřišti Getafe tabulku španělské ligy o tři body před Realem. FC Sevilla v 33. kole zvítězila v městském derby na hřišti Betisu 2:0. Obě branky vstřelil francouzský útočník Kevin Gameiro, který se v této sezoně trefil již třináctkrát.

Skóre utkání mezi Getafe a madridským Atléticem otevřel obránce Diego Godín, jenž si ve 40. minutě naběhl na Juanfranův centr a hlavou přesně zakončil. V 66. minutě mohli hosté vedení navýšit, když byl po faulu Ángela Lafity nařízen pokutový kop, Diego Costa však penaltu již potřetí v sezoně neproměnil.

Nejlepší střelec Atlética se už nemýlil v 84. minutě a zvýšil na 2:0, zároveň se ale po nárazu nohou do tyče zranil a musel opustit hřiště. Jeho tým však vedení udržel a posunul se zpět na první místo.

První gól zápasu mezi Betisem a FC Sevilla padl z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu domácího obránce Juana Carlose. Ten za svůj zákrok dostal také červenou kartu.

Penaltu Gameiro bezpečně proměnil, a přestože byl Betis střelecky aktivnější, hosté šli do vedení 1:0. Tentýž hráč se prosadil i v 82. minutě, když si naběhl před branku na přihrávku Dioga Figueirase a upravil na konečných 2:0.

Sevilla zůstává na pátém místě o tři body za Bilbaem, které má ale zápas k dobru. Betis se naopak nachází na úplném dně tabulky, na nesestupovou 17. příčku ztrácí již deset bodů.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Betis Sevilla - FC Sevilla 0:2 (30. z pen. a 82. Gameiro), Valencie - Elche 2:1 (22. Piatti, 61. Parejo - 28. Coro), Getafe - Atlético Madrid 0:2 (40. Godín, 84. Costa),

21:00 Espaňol Barcelona - Vallecano.

1. Atlético Madrid 33 26 4 3 72:22 82
2. Real Madrid 33 25 4 4 94:32 79
3. FC Barcelona 33 25 3 5 92:27 78
4. Bilbao 32 17 8 7 55:35 59
5. FC Sevilla 33 16 8 9 61:47 56
6. Villarreal 33 15 7 11 52:38 52
7. San Sebastian 33 14 9 10 56:50 51