Fenerbahce remizovalo s Doněckem, Kadlec byl jen na lavičce

Izrael byl pro Plzeň Zemí zaslíbenou. Veze si velkou naději
Plzeň vyhrála i třináctý zápas v předkolech prestižní soutěže a zároveň domácím připravila teprve druhou prohru na vlastním stadionu za posledních 58 utkání.
Trenér Viktorie Miroslav Koubek se rozhodl udělat hned tři změny v sestavě oproti té, která odehrála první dva zápasy sezony. Šanci dostali Mahmutovič, Vaněk a Petržela a trenérovi se maximálně odvděčili. Zatímco Vaněk pomáhal bránit kanonýra soupeře Zahaviho, další dva svými góly přiblížili Plzeň k postupu.
Úvod přitom patřil domácím hnaným fanatickým publikem.
Obrana Plzně sice nebyla jistá a pustila soupeře do několika náznaků, ale vždy stihla chybu napravit.
Aktualizováno 28. 7. 2015 23:08
Další výsledky prvních zápasů 3. předkola Ligy mistrů.

Istanbul - Fotbalisté Fenerbahce v úvodním zápase třetího předkola Ligy mistrů doma remizovali 0:0 se Šachtarem Doněck. Reprezentační obránce Michal Kadlec zůstal jen mezi náhradníky istanbulského mužstva.

Young Boys se střídajícím Čechem Janem Lecjaksem si před odvetou hodně zkomplikovali situaci, protože na svém hřišti podlehli Monaku 1:3.

Doněck držel brankář Pjatov

Šachtar sice už v šesté minutě podržel brankář Pjatov zneškodněním Naniho střely, ale v úvodní půlhodině měli víc šancí hosté. Alex Teixeira v dobré pozici minul vzdálenější tyč, Taisona pak vychytal gólman Fenerbahce Demirel.

Až v 68. minutě se na hřiště dostala letní posila z Manchesteru United Van Persie, ale ani nizozemský kanonýr ofenzivu tureckého týmu nepozvedl.

Lecjaks nechyběl u všeho důležitého

Lecjaks naskočil do hry v 52. minutě a ve druhé půli se v Bernu také událo vše podstatné. Krátce před příchodem českého beka trefil Japonec Kubo tyč branky hostů. Švýcarský tým pak soupeře sevřel, jenže hlavou neuspěl útočník Hoarau a gólem neskončil ani průnik Sulejmaniho a dorážka Kuba.

Young Boys pak neproměněné šance mrzely, protože Monako bylo hodně efektivní. V 64. minutě otevřel skóre povedeným volejem obránce Kurzawa a za osm minut zvýšil střídající Carrillo hlavou po standardní situaci. V 74. minutě sice zblízka snížil Nuzzolo, ale vzápětí vrátil hostům dvoubrankový náskok tvrdou ranou Pašalič.

Panathinaikos slaví, BATE jen remizovalo

Panathinaikos v Aténách i v početním oslabení otočil zápas s Bruggami a zvítězil 2:1. Dánskému mistrovi Midtjyllandu se postup do play off Ligy mistrů vzdálil, když doma podlehl APOELu Nikósie 1:2.

BATE Borisov na stadionu maďarského Videotonu přišel v 89. minutě o výhru a remizoval 1:1, albánský šampion Skënderbeu Korcë si z hřiště moldavského mistra Milsami Orhei veze velmi slibný výsledek 2:0.

Úvodní zápasy 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Midtjylland - APOEL Nikósie 1:2 (0:2)
Branky: 88. Poulsen - 30. a 33. De Vincenti.

Milsami Orhei (Mold.) - Skënderbeu Korcë (Alb.) 0:2 (0:0)
Branky: 50. a 73. z pen. Salihi.

Videoton Székesfehérvár - BATE Borisov 1:1 (0:0)
Branky: 89. Paulo Vinícius - 56. Milunovič.

Dinamo Záhřeb - Molde 1:1 (1:1)
Branky: 18. Henríquez - 21. Kamara. ČK: 65. Machado (Záhřeb).

Nemistrovská část:

Panathinaikos Atény - Club Bruggy 2:1 (1:1)
Branky: 37. Berg, 65. Karelis z pen. - 10. Bolingoli-Mbombo. ČK: 44. Sánchez (Panathinaikos).

Fenerbahce Istanbul - Šachtar Doněck 0:0

Young Boys Bern - Monako 1:3 (0:0)
Branka: 74. Nuzzolo - 64. Kurzawa, 72. Carrillo, 75. Pašalič.