reklama

Fenin a Slavia? Rozejdeme se jako slušní lidé, říká Šeterle

Martin Fenin před lety v dresu české reprezentace Martin Fenin před lety v dresu české reprezentace autor: Reuters
Útočník Martin Fenin a fotbalová Slavia nakonec došli k dohodě o způsobu rozvázání smlouvy.

Praha - Vypadalo to na válku u arbitráže fotbalové asociace, ale nakonec Martin Fenin vykouřil s Jaromírem Šeterlem, ředitelem Slavie, pomyslnou dýmku míru a válečná sekera byla zakopána.

"Celou záležitost ukončíme smírnou cestou v tom smyslu, že s Martinem Feninem máme ukončenou smlouvu. Domluvíme se na jeho odchodu ze Slavie tak, abychom se rozešli pokud možno jako slušní lidé, když už ne přímo jako přátelé," řekl Šeterle.

"Se Slavií jsme se dohodli," potvrdila jeho slova Markéta Haindlová, která Fenina jako advokátka zastupuje. Pokud obě strany podmínky ústní dohody dodrží, žádná arbitráž se tedy konat nebude.

Šeterle: Problémy s disciplínou

Slavia dnes oznámila, že se s útočníkem dohodla na předčasném rozvázaní smlouvy. A připustila, že jednostranně se mu pokusila vypovědět kontrakt už v zimě.

"My jsme během roku řešili s Feninem celou řadu problémů po stránce disciplinární. V průběhu roku jsme Martina zvali k různým našim sezením, kdy jsme ho nabádali k dodržování veškerých předpisů, a to se bohužel nestalo," uvedl Šeterle.

Jak už deník Aktuálně.cz informoval (více zde), schylovalo se k válce, kdy smlouvu nejprve vypověděla hráči Slavia, pak ji vypověděl útočník klubu s tím, že nedostává výplatu - a všechno se mělo řešit před sborem rozhodců v arbitrážním řízení na Fotbalové asociaci ČR.

Podle dostupných informací však v uplynulých hodinách došlo ke smírnému řešení, při kterém ustoupily obě strany. V první řadě jde o míru finančního vyrovnání mezi Slavií a Feninem.

Ten například neuznával několik měsíců staré opatření, které Slavia dojednávala s jeho tehdejším agentem Viktorem Kolářem. To si kladlo za cíl úpravu podmínek Feninovy smlouvy platné původně až do června 2015.

Feninův příjem 150 000 korun měsíčně měl tento dodatek smlouvy snižovat vzhledem k problematickému chování hráče zhruba na polovinu. Podle Koláře ale tento dodatek nikdy nevešel v platnost, protože hráč s ním nesouhlasil.

Restart ve Slavii neproběhl

Šestadvacetiletý Fenin přišel do Slavie loni v lednu po pětiletém nepovedeném angažmá v Německu restartovat kariéru, ale ve dvanácti ligových utkáních ani jednou neskóroval a také kvůli zranění vypadl z prvního týmu.

Za "áčko" zasáhl na podzim jen do pěti zápasů, jinak také působil v třetiligové rezervě. Klub se v zimě s šestnáctinásobným reprezentantem nedohodl na předčasném ukončení smlouvy a pro jarní část ho přeřadil do juniorky.

Feninovo působení ve Slavii navíc provází trestní stíhání, s policií má problém kvůli incidentu (více zde), po němž byl obviněn z toho, že ukradl telefon.

reklama