Fenin dal pátý gól, Galásek pomohl k remíze s lídrem

8. 2. 2009 18:58
Frankfurt remizoval s Kolínem nad Rýnem 2:2
Martin Fenin
Martin Fenin | Foto: Reuters

Frankfurt - Ani pátý gól Martina Fenina v letošním ročníku Bundesligy nestačil Frankfurtu k vítězství nad nováčkem z Kolína nad Rýnem. Eintracht dvakrát vedl, hosté ale zásluhou slovinského kanonýra Novakoviče v obou případech vyrovnali.

Český reprezentační útočník odehrál v sobotním utkání devatenáctého kola celkem 84 minut.

Trefil se krátce po uplynutí hodiny hry, kdy z parádního voleje ze čtrnácti metrů zvyšoval na 2:1. Zápas skončil remízou 2:2.

Čtěte dále: Hertha se do čela nevyšvihla. Remizovala v Bielefeldu

Spokojený mohl být Jan Šimůnek, jenž znovu nechyběl v základní sestavě Wolfsburgu.

Na podzim jej kouč Magath po zranění ignoroval, na začátku jarní části sezony se však mladý stoper vrátil do sestavy a ze tří zápasů nezmeškal ani minutu.

Ambiciózní tým z Wolfsburgu porazil Bochum díky dvěma brankám ex-teplického Džeka 2:0 a posunul se na sedmé místo tabulky.

Mnohem hůře si vedli jiní dva čeští hráči v zápase Leverkusenu se Stuttgartem. Domácí tým, který patří do širšího okruhu aspirantů na titul, naprosto propadl, když dostal od soupeře čtyři góly a prohrál 2:4.

Byl u toho i Michal Kadlec. Za vítězný klub sice nastoupil Jan Šimák, jenže po 37 minutách jej kouč Babbel stáhl ze hřiště.

Německu dál vládne Hoffenheim

Také David Jarolím nebude zrovna nadšený z výsledku Hamburku. Jeho celek se mohl posunout do čela Bundesligy, kdyby nebyl býval prohrál se zachraňujícím se Karlsruhe.

Hamburk vedl i díky jedné asistenci českého reprezentanta na půdě provinčního klubu 2:0, jenže předloňský nováček dokázal rychle vyrovnat a v poslední minutě dokonce otočil na konečných 3:2.

Německé lize dál vládne Hoffenheim, který ale jen remizoval s Borussií Mönchengladbach.

Klopýtnutí letošní senzace nebylo tolik neočekávané, jak by se mohlo zdát. Hostům citelně chyběl kanonýr Ibiševič a Mönchengladbach se ukázal být těžším soupeřem než před týdnem Chotěbuz.

Domácí se dostali před přestávkou do vedení po Baumjohannově ráně, u níž asistoval s přehledem hrající Tomáš Galásek.

Hosty zachránil až v 89. minutě Wellington. "Vesnický" klub zůstal v čele i po neděli, a to i přesto, že Bayern Mnichov porazil v ostře sledované dohrávce s Borussií Dortmund 3:1.

Bavorský celek o svém vítězství rozhodl až v závěrečných minutách, kdy zaplněnou Alianz Arénu rozjásal dvakrát tradiční střelec Miroslav Klose. Obhájci trofeje tak nyní patří druhé místo, přičemž na současného lídra ztrácí jeden bod.

Své první výhry v Bundeslize se pak na závěr dočkal i český defenzivní záložník Jan Rajnoch, jehož Energie Chotěbuz zvládla důležité střetnutí proti Hannoveru a také po dvou brankách Dimitara Rangelova zvítězila 3:1.

Frankfurt - Kolín nad Rýnem 2:2