reklama

Fenin v Chotěbuzi končí. Posílí příští týden Slavii?

Nejlepší léta Martina Fenina. Na MS hráčů do 2007 si zahrál finále proti Argentině. Nejlepší léta Martina Fenina. Na MS hráčů do 2007 si zahrál finále proti Argentině. autor: Reuters
Německý klub ztratil zájem o služby českého útočníka, kterého by chtěla do svého kádru pražská Slavia.

Praha - Někdejší reprezentační útočník Martin Fenin je zase o něco blíže k návratu do Gambrinus ligy, kde se o jeho služby eminentně zajímá pražská Slavia.

Jeho blížící se konec v druholigové německé Energii Chotěbuz, se kterou má smlouvu až do roku 2014, totiž ve čtvrtek potvrdil i sportovní ředitel klubu Christian Beeck. Podle něj je dohoda o vypovězení kontraktu na spadnutí.

"Snažíme se najít řešení, které je přijatelné pro obě strany," uvedl Beeck pro deník Lausitzer Rundschau.

Slavia hledá útočníka

Že by příští destinací Martina Fenina, který se po skvělém startu v Bundeslize v posledních letech trápil, mohla být Slavia, potvrzuje i její kouč Petr Rada.

"Měli jsme spolu otevřený rozhovor. On zájem projevil, teď je to věcí klubu, zda jednání dopadnou," prohlásil v úterý na soustředění Slavie v Krkonoších trenér.

Proč mají "sešívaní" zájem právě o Fenina je na bíledni. Ofenziva Slavie totiž patřila na podzim k nejhorším v lize a když před několika dny odmítl Pražany posílit Slovák Filip Šebo, vypadá Fenin jako jasná volba.

Stále perspektivní útočník?

Pro čtyřiadvacetiletého Martina Fenina současně Slavia patrně bude jednou z posledních šancí, jak restartovat kdysi slibně rozjetou kariéru.

Ta začala v Teplicích (77 zápasů/15 gólů), pokračovala na MS hráčů do 20 let (kde získal český tým stříbro) a vyvrcholila v Eintrachtu Frankfurt (96/16) a české seniorské reprezentaci (18/3)

Jenže pak přišel drtivý pád, a to doslova. Přestalo se dařit na hřišti i v osobním životě a v roce 2011 si Fenin přivodil vážná zranění, když vypadl z okna. Po léčbě pošramocené psychiky se jej ujala právě Energie Chotěbuz, ale ani tam se nechytil.

Fenin hrál naposledy v říjnu

Na podzim totiž Fenin odehrál za Energii jen tři zápasy, přičemž při tom posledním se na konci října zranil.

Nyní už je sice fit, ale Chotěbuz už jej do hry nestaví ani v přípravných utkáních.

"Pokud nějaký hráč nenastupuje, určitý handicap to je. V Německu se ale poctivě trénuje, i když herní praxe se nahradit nedá," je si vědom kouč Rada.

Přestup možná příští týden

Že by se mohl Fenin z Chotěbuze přesunout do jiného klubu, pro Aktuálně.cz naznačil hráčův agent Viktor Kolář z agentury Sport Invest, jež Fenina zastupuje.

"Naše společnost vede s Chotěbuzí jednání o Martinově budoucnosti, nejdříve v příštím týdnu bychom však mohli být konkrétnější," míní Kolář.

V té době by už se měla Slavia vrátit ze svého kondičního soustředění ve Špindlerově Mlýně a sehrát sérii přípravných utkání v Tipsport lize.

reklama