reklama

Fenin o Slavii: Jdu sem s pokorou, ne že dám hned 20 gólů

Martin Fenin už v dresu Slavie Martin Fenin už v dresu Slavie autor: ČTK
Útočník Martin Fenin přichází do pražské Slavie s pokorou a s chutí opět restartovat svou kariéru. Na reprezentaci zatím vůbec nemyslí.

Praha - Hlavně pomoci klubu a týmu dostat se zpět na výsluní. To je věta, kterou novinářům nejčastěji opakoval na tiskové konferenci fotbalový útočník Martin Fenin, který na ní zároveň podepsal smlouvu s pražskou Slavií.

Po neúspěšné štaci v německém Frankufurtu a Chotěbuzi se vrací zpět do české nejvyšší soutěže po pěti letech. "Jdu sem s pokorou, chci se dostat zpět do herní pohody pomoci tak Slavii do vyšších pater tabulky, protože tam podle mě patří," prohlásil po podepsání smlouvy Martin Fenin.

"Jsem rád, že se to konečně dotáhlo. Nebylo to pro mě jednoduché. V Chotěbuzi jsem půl roku vlastně jen trénoval. Teď jsem nabuzený a těším se na novou výzvu," pokračuje dál útočník.

Do přípravy se Fenin zapojí ve čtvrtek, podle jeho slov, ale žádný problém mít nebude, má prý natrénováno. "Od 4. ledna trénuju sám dvoufázově, takže na tom budu stejně jako kluci. Akorát jsem přišel o soustředění na horách a to já stejně moc nemusím. Nemám rád běžky," dodala s úsměvem nová akvizice Slavie.

Fenin:Jsem Tepličák a vždycky budu

O tom, že teď bude blíže reprezentační pozvánce, nechce raději mluvit. "O reprezentaci teď vůbec nepřemýšlím. Jdu sem s pokorou, nemyslím si, že dám hned 20 gólů a zase půjdu někam ven. Chci hlavně pomoci týmu," uvedl Fenin.

Zároveň ale pětadvacetiletý fotbalista přiznal, že angažmá ve Slavii bere jako novou šanci. "Potřebuji se dostat zpět do herní pohody. Slavie je ambiciózní klub a myslím, že bude pro mě tím nejlepším."

Naposledy Fenin působil v Teplicích, s vedením tohoto klubu se prý také setkal, ale přesto dal přednost Pražanům. "Jsem Tepličák a vždycky budu. Pro Slavii ale rozhodlo to, že se mnou dlouho intenzivně jednala a že si myslím, že právě ona je pro mě tím klubem, ve kterém teď potřebuju hrát."

Kusý: Angažování Martina nebyla náhoda

Přestup z Německa s sebou nese i nutnost stěhování se do Prahy, zatím tu ale bude bydlet sám. "Přítelkyně ještě dělá v Německu zkoušky, takže jsme domluvení, že za mnou přijede hned, jak si dodělá školu."

To, na jak dlouho se Fenin Slavii upsal, nechtěl sdělit ani její generální ředitel Zbyněk Kusý. "Dohodli jsme se, že délku kontraktu oznamovat nebudeme. Můžu ale říct, že je více než na dva roky," naznačil Kusý.

Také prozradil, že o Feninovi přemýšleli už dlouho. "Není to žádný ukvapený nebo náhodný transfer. Martina jsme sledovali zhruba od září 2012, několikrát jsme se s ním sešli, byli jsme se na něj podívat i v Německu. Věříme, že on je právě tím hráčem, který nám pomůže vyhrávat," prohlásil generální ředitel Slavie.

reklama