reklama

Scholes s Ferdinandem se opřeli do United. Kam zmizelo čtvrt miliardy liber?

Louis van Gaal bezprostředně po prohře s Wolfsburgem Louis van Gaal bezprostředně po prohře s Wolfsburgem autor: Reuters
Manchester United si po roční pauze znovu zahrál Ligu mistrů, ale už po podzimní části končí. Bývalé opory United Scholes a Ferdinand nešetří současný Manchester kritikou.

Praha - Manchester United si sice na podzim po roční pauze zahrál Ligu mistrů, ale v milionářské soutěži po včerejší porážce 2:3 ve Wolfsburgu končí.

Nepřesvědčivé výkony a hlavně neatraktivní fotbal stačily v konkurenci "vlků", PSV Eindhoven a CSKA Moskva pouze na třetí místo ve skupině, což United sice zajistilo pohárové jaro alespoň v Evropské lize, ale chvály se ani od fanoušků, ani od expertů rozhodně nedočkali.

Kritizují Scholes i Ferdinand

Servítky si proto při hodnocení působení United v Champions League nebraly třeba bývalé dlouholeté opory Manchesteru Rio Ferdinand a Paul Scholes, které kritizovaly výkony United v televizním studiu BT Sport.

"Podívejte se na tu skupinu. Všichni čekali, že United bez problému postoupí, ale oni si postup zkomplikovali dříve a hlavně doma. Přestože napumpoval van Gaal do týmu přes 250 miliónu liber, potřeboval v posledním utkání uhrát dobrý výsledek. Je to zklamání,“ prohlásil Ferdinand.

"Když letos sledujete zápas United, vidíte průměrný tým, který zákonitě dosahuje průměrných výsledků,“ uvedl dlouholetý pilíř zálohy Red Devils Scholes.

Byla to těžká skupina?

Faktem je, že United skutečně dostali papírově slabší skupinu. Wolfsburgu se letos poprvé v historii klubu povedlo postoupit ze základní části soutěže, PSV se dostalo do LM po dlouhých sedmi letech a to jim ještě United před sezonou vyfoukli největší hvězdu Memphise Depaye. Přemožitel Sparty v předkole CSKA Moskva zase skončil už potřetí v řade na posledním místě ve skupině.

Kouč aktuálně čtvrtého klubu Premier League to ale vidí jinak.  "Už po losu jsem nesouhlasil s tím, že je to lehká skupina. Říkal jsem, že to bude těsné. Skoro vše končilo o gól. Jako Manchester musíte vždy pomýšlet na první nebo druhé místo, ale to se nepovedlo. Takže musíme čekat do příštího roku a bojovat v Anglickém poháru a Premier League,"  prohlásil Louis van Gaal.

Van Gaal: Nemůžu se bránit

Nizozemský kouč, který k United přišel v létě 2014, se na tiskové konferenci po zápase s Wolfsburgem snažil mírnit kritiku mířící na jeho tým ze všech stran velkou vytížeností. 

"Máme za sebou spoustu zápasů ať už v kvalifikaci Ligy mistrů nebo ligových pohárech a stále se držíme na čele Premier league,“ prohlásil nizozemský kouč.

Jenže připomenutím ligového poháru nahrál přítomným novinářům na smeč. Právě v této soutěži loni vypadli už ve třetím kole s tehdy třetiligovým MK Dons. A letos vypadli jen o kolo později s druholigovým Middlesbrough.

"V tuto chvíli nemohu sám sebe nijak hájit, protože jsme venku z Ligy mistrů. Ale když se podíváte na fakta, v Ligovém poháru jsme došli dál (než vloni), prošli jsme do skupiny Ligy mistrů a v Premier League jsme na tom pořád dobře. Jsme lepší než vloni," řekl Van Gaal.

reklama