reklama

Ferguson je z nákupu Van Persieho nadšený, Wenger prská

Van Persie bude své góly v Anglii slavit už v dresu Manchesteru United. Van Persie bude své góly v Anglii slavit už v dresu Manchesteru United. autor: Reuters
Rozporuplná nálada panuje nyní na severu Londýna a ve 260 kilometrů vzdáleném Manchesteru.

Londýn – Rozporuplná nálada panuje nyní na severu Londýna a ve 260 kilometrů vzdáleném Manchesteru. Důvod je pochopitelný. Z „KanonýraRobina van Persieho se totiž stal „Rudý ďábel“.

Podle manažera Arsenalu Arséne Wengera nešlo s odchodem devětadvacetiletého Nizozemce s dynamitem v levé noze nic dělat. Co ale zkušeného Francouze štve je fakt, že Van Persie zamířil k jednomu z největších rivalů.

Wenger: Raději bych ho prodal do zahraničí

"Posílení soupeře je další negativní aspekt této ztráty. Chtěli jsme tomu předejít, ale bohužel se nám to nepovedlo. Upřímně bych ho raději prodal do zahraničí, například do Paris St. Germain," řekl Wenger Eurosportu.

Neutěšuje ho ani fakt, že jeho dlouholetý „nepřítel“ sir Alex Ferguson musel za dnes již bývalého kapitána „Gunners“ zaplatil 24 milionů liber (761 milionů korun).

"Van Persie je skvělý fotbalista a je vždycky smutné, když takového hráče ztratíte. Musíme však vzít v potaz ekonomickou realitu a vůli samotného hráče. Když se vám nedaří prodloužit kontrakt v jeho posledním roce, tak nezbývá jiná možnost, než ho nechat odejít," připomněl ale spílajícím fanouškům londýnského klubu, že neměl příliš na výběr.

Bude to výzva pro naše útočníky, tvrdí Wenger

Příští rok v červnu by totiž Van Persie odešel z klubu tak i tak a navíc přes jakékoliv finanční náhrady.

"Už jsme tady zažili hodně a všechno jsme překonali, ale tohle bude opravdová výzva, protože Van Persie vstřelil třicet ligových branek za rok," směřoval svá slova kouč především letní posile z Kolína nad Rýnem a dalšímu levonohému dělostřelci Lukasi Podolskému a také Olivieru Giroudovi, který svými góly pomohl Montpelliere k překvapivému titulu ve francouzské lize.

To v Manchesteru panuje samozřejmě naprosto rozdílná atmosféra. Poté, co Van Persie projde v klubu formalitou v podobě zdravotní prohlídky, měl by podepsat víceletý kontrakt a již v pondělí by se mohl představit v prvním ligovém kole na půdě Evertonu.

A věhlasný kouč „Rudých ďáblů“ Alex Ferguson je z nové posily nadšený. Podle něj má nyní vicemistr Premier League útok srovnatelný s tím z roku 1999, který je nejúspěšnějším v historii klubu. United totiž v tomto roce vyhráli Ligu mistrů, Premier League a Anglický pohár.

Máme nejlepší útok v Evropě, má jasno Ferguson

"Tehdy jsme měli čtyři nejlepší útočníky v Evropě - Dwighta Yorkea, Andho Colea, Teddyho Sheringhama a Oleho Gunnara Solskjaera. Teď jsme na tom podobně," řekl Ferguson na adresu současných střelců klubu Waynea Rooneyho, Dannyho Welbecka, Javiera Hernándeze a Van Persieho.

"Rooney a Van Persie jsou skvělí hráči a je skvělé mít oba. Mám díky tomu k dispozici hodně možností a velkou sílu v útoku. Doufám, že všechno poskládám správně," citoval slavného Skota server BBC.

Premier League tak touto přestupovou bombou získala další faktor X, proč ji sledovat. Jak se budou vyvíjet komentáře obou úspěšných manažerů v průběhu sezóny? A jak dopadne jejich dva přímé ligové souboje?

Mimochodem, fanoušci londýnského klubu mají dostatek času na to, aby vymysleli co nejoriginálnější pomstu na „Jidáše“ Van Persieho. United totiž navštíví Emirates Stadium (v rámci Premier League) až příští rok na jaře – 27. dubna.

reklama