reklama

FIFA dnes projednává odvolání potrestaného Platiniho

Michel Platini Michel Platini autor: Reuters
"Nic jsem neudělal a nemám se tak čeho bát," prohlásil trojnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy

Curych - Suspendovaný předseda Evropské fotbalové unie Michel Platini dorazil do sídla FIFA v Curychu na dnešní slyšení ohledně svého odvolání proti osmiletému zákazu působení ve fotbale. Ten dostal společně s prezidentem FIFA Seppem Blatterem kvůli netransparentní platbě považované za úplatek. Francouzský funkcionář znovu odmítl, že by se provinil.

"Nic jsem neudělal a nemám se tak čeho bát," prohlásil trojnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy, který procházel mezi novináři pěšky, když odmítl odvoz autem z nedalekého hotelu. "Hodně mě to štve, protože jako hráč jsem nikdy nedostal ani červenou kartu. Ale dnes máme svědky, tak uvidíme, co se stane," naznačil možný zvrat v celé kauze.

Šedesátiletý Platini byl spolu s Blatterem v prosinci suspendován na osm let za podezřelou finanční transakci z roku 2011. Bývalý vynikající záložník tehdy obdržel od Blattera dva miliony švýcarských franků, údajně za poradenskou činnost v letech 1999 až 2002. Neexistuje o tom ale žádný doklad.

Oba tak byli suspendováni za porušení etických pravidel, nicméně vyhnuli se přísnějšímu trestu, protože jim nebyla dokázána korupce. Pokud by se prokázala, etická komise požaduje doživotní trest.

Pokud odvolací komise FIFA trest potvrdí, Platini je připraven pokračovat v boji u sportovní arbitráže CAS v Lausanne. Blatterovo odvolání se bude projednávat v úterý. FIFA by výsledek měla oznámit ještě tento týden.

reklama