reklama

FIFA podpoří členské svazy. I do Česka by mělo přijít 12,6 milionu korun

Prezident FIFA Gianni Infantino Prezident FIFA Gianni Infantino autor: Reuters
Světová fotbalová federace FIFA kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru podpoří členské svazy předčasným vyplacením 150 milionů dolarů (asi 3,8 miliardy korun) na provozní náklady. Na každou z 211 federací připadne minimálně 500.000 dolarů (12,6 milionu korun).

Národní svazy dostávají finanční podporu šest milionů dolarů, která je vyplácena postupně v průběhu čtyřletého cyklu mistrovství světa. FIFA se nyní rozhodla uspíšit vyplacení příspěvků za rok 2019 a 2020, které měly být původně vyplaceny až červenci.

"Pandemie postavila celý fotbal před bezprecedentní výzvy a pro FIFA je povinností pomoci tam, kde je potřeba," uvedl na webu federace předseda FIFA Gianni Infantino. "Proto jsme začali s okamžitou finanční pomocí členským svazům, z nichž se mnoho dostalo do vážných finančních potíží," dodal.

Kvůli nákaze covid-19 byly přerušeny téměř všechny fotbalové soutěže včetně evropských pohárů i mezistátních zápasů. Mistrovství Evropy, které se mělo uskutečnit v létě, bylo přeloženo na příští rok. FIFA proto už dříve informovala o tom, že část z rezerv ve výši téměř tři miliardy dolarů využije k vytvoření fondu na pomoc klubům.

reklama