reklama

FIFA rozdělí během šampionátu balík: 11,5 miliardy korun

FIFA již představila FIFA již představila Foto: Reuters
Prémie pro účastníky fotbalového mistrovství světa v Brazílii budou o 37 procent vyšší než při posledním finálovém turnaji v Jižní Africe.

Costa do Sauípe - Prémie pro účastníky fotbalového mistrovství světa v Brazílii budou o 37 procent vyšší než při posledním finálovém turnaji v Jižní Africe.

Vítěz šampionátu dostane od mezinárodní federace FIFA 35 milionů dolarů, v přepočtu asi 703 milionů korun, poražený finalista obdrží 25 milionů dolarů. Mezi 32 účastníků finálového turnaje rozdělí FIFA celkem 358 milionů dolarů (asi 7,2 miliardy korun).

FIFA upřesnila výše jednotlivých odměn po dnešním zasedání finanční komise v Costa do Sauípe v předvečer losování základních skupin. Třetí tým brazilského turnaje získá 22 milionů dolarů a čtvrtý 20 milionů. Čtvrtfinalisté budou mít garantováno 14 milionů dolarů, osmifinalisté si přijdou na devět milionů a mužstva, která skončí už ve skupině, vyinkasují osm milionů dolarů.

Každý z 32 účastníků navíc dostane od FIFA příspěvek 1,5 milionu dolarů na úhradu nákladů na přípravu. A mezi kluby, které budou mít své hráče na mistrovství světa, rozdělí FIFA jako kompenzaci 70 milionů dolarů.

Celková částka tak ve srovnání s předchozím šampionátem vzrostla z 420 na 576 milionů dolarů. Přitom už v Jihoafrické republice v roce 2010 zaznamenaly prémie nárůst o šedesát procent.

reklama