reklama

Figo a Šmicer přivezli grál. Pohár vítěze LM je v Praze

Kdo ji nakonec bude moci zvednout ve středu nad hlavu? Kdo ji nakonec bude moci zvednout ve středu nad hlavu? autor: Sport
Pohár bude na Staroměstském náměstí celý víkend

Praha - Nejcennější klubová fotbalová trofej se po cestování po České republice usídlila v Praze na Staroměstském náměstí, kde budou fanoušci moci pohár pro vítěze Ligy mistrů vidět na vlastní oči po celý víkend.

Při dnešním slavnostním zahájení výstavy pohár přinesli na podstavec bývalý nejlepší fotbalista světa Luís Figo a někdejší český reprezentant Vladimír Šmicer, kteří během svých kariér pohár získali.

Čtěte také:
Trofej pro vítěze Ligy mistrů v Česku. Přijede i Figo
Luis Figo přiveze do Prahy pohár pro vítěze Ligy mistrů

Trofej je v Česku již od pondělka. Postupně byla vystavena vždy na několik hodin v Plzni, Českých Budějovicích, Brně, Pardubicích a Liberci. Po víkendu v Praze vyrazí do dalších evropských zemí.

Součástí akce na Staroměstském náměstí je i výstava v "Červeném městečku Trophy Tour". Návštěvníci se dovnitř dostanou tunelem pro hráče, který evokuje vstup na fotbalový stadion. Uvnitř jsou připraveny výlohy s rekvizitami Ligy mistrů, velké videostěny připomínající slavné momenty světového fotbalu, "Zeď hrdinů? věnovaná nejlepším hráčům Ligy mistrů a především pódium s pohárem.

"Je to originál trofeje, která se vítězům Ligy mistrů půjčuje jen na chvíli a jinak je bezpečně uložena v sídle UEFA. Přece jen je to ta nejcennější fotbalová relikvie, symbol nejlepší klubové soutěže světa," prohlásil na dnešní tiskové konferenci mluvčí UEFA Gregory Biskos.

"Pro fotbalisty je to svatý grál, jsem moc rád, že jsem s ní mohl znovu pokochat. Pro každého českého fanouška je to jedinečná příležitost vidět tento pohár takhle ve skutečnosti," dodal Šmicer, který při putování trofeje po České republice funguje jako ambasador. Ligu mistrů vyhrál v roce 2005 s Liverpoolem.

Speciální bezpečnostní opatření se neplánují

Cestu poháru provázejí bezpečnostní opatření, za která odpovídá především pořadatel akce banka UniCredit. Ta dostala fotbalovou relikvii na starost.

"Od chvíle, kdy překročila české hranice, za ni odpovídáme. Musíme se o ni starat a ve chvílích, kdy je volně vystavená, zabezpečit, aby nedošla újmy. Bezpečnost má na starosti soukromá agentura, využíváme i městskou policii, které chceme stejně jako pražskému zastupitelstvu poděkovat za spolupráci," uvedl mluvčí banky UniCredit Tomáš Pavlík.

Městská policie především dělala doprovod kamionu s trofejí, aby zajistila bezpečný průjezd městem. "Jinak žádné speciální bezpečnostní opatření v souvislosti s vystaveným pohárem nepořádáme. Na místě je jedna stálá hlídka strážníků," řekla ČTK mluvčí městské policie Jana Přikrylová.

Výstava trofeje bude na Staroměstském náměstí probíhat dnes do 18:00, v sobotu pak od 14:00 do 22:00 a v neděli od 10:00 do 22:00.

reklama