reklama

Finále Davis Cupu se v Belgii bude hrát navzdory hrozbě terorismu

Belgičtí fanoušci Belgičtí fanoušci autor: Ondřej Besperát
V belgické metropoli nejezdí metro, zavřené jsou školy, muzea a galerie, zrušena byla řada sportovních a kulturních akcí. Finále Davis Cupu mezi Velkou Británií a Belgií se ale hrát bude.

Brusel - Finálový zápas Davisova poháru mezi tenisty Belgie a Velké Británie dostal od mezinárodní federace ITF zelenou, v hale pro 13.000 diváků v Gentu ho však budou od pátku do neděle provázet přísná bezpečnostní opatření. V Bruselu platí už třetím dnem nejvyšší stupeň pohotovosti kvůli bezprostřední hrozbě teroristického útoku, Gent je od belgické metropole vzdálen zhruba 55 kilometrů.

Federace dnes potvrdila, že na původním plánu finálového zápasu se nic nemění. "Společně s pořadateli děláme všechny nezbytné kroky k zajištění bezpečnosti. Situaci v Belgii, obzvláště v Gentu, pečlivě sledujeme," uvedla ITF. "Nemáme žádné signály, že by finále bylo jakkoli ohroženo," řekl BBC ředitel pořádajícího tenisového svazu Gijs Kooken.

Belgičané, kteří zvolili jako povrch pro finále antuku, ještě Davis Cup nikdy nevyhráli. Britové čekají na další triumf od roku 1936 a doufají, že jim k němu pomůže druhý hráč světového žebříčku Andy Murray. Tým měl do Belgie odletět už v neděli, cestu však o den odložil.

V belgické metropoli nejezdí metro, zavřené jsou školy, muzea a galerie, zrušena byla řada sportovních a kulturních akcí. Belgická policie při raziích v Bruselu, Charleroi a v okolí Lutychu zadržela v neděli a dnes ráno 21 lidí. Hledaný Salah Abdeslam, po němž policie pátrá kvůli údajnému zapojení do teroristických útoků v Paříži, mezi zadrženými není.

reklama