reklama

Finále fotbalového šampionátu bude pískat Ital Rizzoli

Italský rozhodčí Nicola Rizzoli v akci. Italský rozhodčí Nicola Rizzoli v akci. autor: Reuters
Nedělní finále fotbalového mistrovství světa mezi Německem a Argentinou bude řídit italský sudí Nicola Rizzoli.

Rio de Janeiro - Nedělní finále fotbalového mistrovství světa mezi Německem a Argentinou bude řídit italský sudí Nicola Rizzoli. Podle agentury AP to dnes oznámil předseda komise rozhodčích FIFA Jim Boyce.

"Vybrali jsme nejlepší rozhodčí pro nejlepší zápasy a Italové budou řídit finále," prohlásil Boyce. Rizzoliho nominaci na finále potvrdil také další z čelních představitelů komise rozhodčích Massimo Busacca ze Švýcarska.

Dvaačtyřicetiletý Rizzoli se chystá na své třetí velké finále. V roce 2010 pískal závěrečný zápas Evropské ligy mezi Atléticem Madrid a Fulhamem, vloni řídil finále Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Dortmundem.

Civilním povoláním architekt před třemi lety pískal také barážovou odvetu o postup na mistrovství Evropy mezi Černou Horou a českým týmem (0:1). Na probíhajícím světovém šampionátu zatím odřídil tři duely a ani v jednom z nich nedal červenou kartu.

Rizzoliho nominace je mírným překvapením, protože se čekalo, že duel mezi evropským a jihoamerickým týmem bude řídit rozhodčí z jiného kontinentu.

reklama