Ronaldo zpečetil Realu výhru v Lize mistrů na penalty

Bílé oslavy. Tak Real v madridském souboji vyhrál Ligu mistrů
V sobotním finále v Miláně Bílý balet udolal madridského rivala z Atlética.
Ale byl to boj, který došel až na penaltový rozstřel. V něm Real zvítězil 5:3 v penaltovém rozstřelu, když i po prodloužení skončil duel 1:1.
Atléticu tak nevyšla odveta za předloňské finále, které vyhrál soupeř 4:1 po prodloužení.
Bílý balet proměnil svou čtrnáctou účast ve finále Ligy mistrů v jedenáctý triumf a potvrdil pozici historicky nejúspěšnějšího týmu soutěže.
28. 5. 2016 23:37

Milán - Fotbalisté Realu Madrid vyhráli Ligu mistrů. V madridském derby dnes v Miláně porazili rivaly z Atlética až na penalty 5:3, když po 120 minutách skončil zápas 1:1. Real vyhrál nejprestižnější evropskou klubovou soutěž už pojedenácté.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Skóre otevřel v 15. minutě kapitán Bílého baletu Sergio Ramos, v 79. minutě srovnal Yannick Carrasco. Předtím jeho spoluhráč Antoine Griezmann nedal pokutový kop. Při rozhodující střelbě penalt jako jediný zaváhal Juanfran.

Atléticu tak nevyšla odveta za předloňské finále, které vyhrál soupeř 4:1 po prodloužení.  Real proměnil svou čtrnáctou účast ve finále Ligy mistrů v jedenáctý triumf a potvrdil pozici historicky nejúspěšnějšího týmu soutěže. Naopak Atlético ani ve třetím finále nedokázalo dosáhnout na premiérové vítězství.

Real udeřil už po čtvrt hodině

Real vstoupil do finále na San Siru aktivněji a v úvodu hrozil ze standardek. V šesté minutě tečoval Baleův střílený centr z přímého kopu Casemiro a Atlético zachránil reflexivním vykopnutím brankář Oblak.

Po čtvrthodině už Bílý balet slavil. Kroosův centr z přímého kopu přizvedl nehlídaný Bale a Ramos tečoval z malého vápna balon mezi Oblakovy nohy do sítě. Rozhodčí gól uznali, přestože šlo o těsný ofsajd.

Vedoucí gól Realu:

Neproměněná penalta a vyrovnání

Kapitán Realu Madrid navázal na vyrovnávací trefu z předloňského souboje o vítěznou trofej a stal se prvním obráncem, který skóroval ve dvou finálových zápasech Ligy mistrů. Bílý balet po vedoucím gólu přenechal iniciativu soupeři, v defenzivě si ale dlouho počínal bezchybně a Atlético si v první půli nevytvořilo žádnou větší šanci.

Trenér Simeone proto nasadil ofenzivněji laděného Carrasca, jeho tým vstoupil do druhé půle náporem a hned po necelých třech minutách měl jedinečnou možnost na srovnání. Torres ve vápně upadl po zákroku Pepeho a sudí Clattenburg nařídil penaltu. Nejlepší střelec Atlética v této sezoně Ligy mistrů Griezmann ale trefil jen břevno a zahodil i druhý pokutový kop proti Realu  v této sezoně. Předtím neuspěl na podzim v lize.

Real se v klíčové chvíli nemýlil

Dvacet minut před koncem mohl zřejmě definitivně rozhodnout útočník Bílého baletu Benzema, v samostatném úniku ze strany ho ale vychytal Oblak. V 78. minutě gólman Atlética zneškodnil i Ronaldovu šanci, Bale napálil z dorážky obránce na čáře a soupeř za minutu trestal vyrovnáním. Juanfran si naběhl na Gabiho oblouček, z voleje poslal přesný centr na malé vápno a tam napálil míč do břevno střídající Carrasco.

Carrascův gól:

Stejně jako předloni tak finále skončilo po 90 minutách 1:1. V prodloužení branka nepadla a rozhodnout musel až penaltový rozstřel. V něm jako jediný zaváhal ve čtvrté sérii Juanfran, který trefil tyč, a nejlepší střelec soutěže Ronaldo následně stvrdil triumf Realu.

Finálové utkání fotbalové Ligy mistrů v Miláně:

Real Madrid - Atlético Madrid 1:1 (1:1, 1:0), na penalty 5:3

Branky: 15. Ramos - 79. Carrasco. Penalty proměnili: Lucas Vázquez, Marcelo, Bale, Ramos, Ronaldo - Griezmann, Gabi, Saúl Ňíguez. Neproměnil: Juanfran. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin - Taylor, Marriner (všichni Angl.). ŽK: Carvajal, Navas, Casemiro, Ramos, Danilo, Pepe - Gabi, Torres. Diváci: 80.074.

Real: Navas - Carvajal (52. Danilo), Ramos, Pepe, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos (72. Isco) - Bale, Benzema (77. Lucas Vázquez), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Atlético: Oblak - Juanfran, Savič, Godín, Filipe Luís (109. Lucas Hernández) - Saúl Ňíguez, Gabi, Fernández (46. Carrasco), Koke (116. Partey) - Torres, Griezmann. Trenér: Simeone.