Finalista poháru končí. Plzeň neměla problém, proti Opavě se blýskl Řezníček

5. 10. 2017 19:07
Plzeň na domácí scéně neprohrála od 23. dubna, kdy podlehla 0:2 na hřišti pražské Sparty.
Jakub Řezníček.
Jakub Řezníček. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Lídr první fotbalové ligy Viktoria Plzeň zvládla vstup do domácího poháru. Ve třetím kole porazila 4:1 finalistu minulého ročníku a vedoucí tým druhé nejvyšší soutěže Opavu, které oplatila vyřazení v osmifinále z loňského října. Plzeň na domácí scéně neprohrála od 23. dubna, kdy podlehla 0:2 na hřišti pražské Sparty.

Plzeňský trenér Pavel Vrba udělal několik změn v obvyklé sestavě. První soutěžní minuty v této sezoně odehrál uzdravený Jan Kovařík, který nastoupil na levém beku. Šanci dostali také záložníci Andreas Ivanschitz, Václav Pilař nebo útočník Jakub Řezníček.

A právě hráči, kteří dosud příliš nenastupovali, se postarali o drtivý vstup domácích do utkání. Už ve třetí minutě se Viktoria radovala, když z rohového kopu Zeman přesně nacentroval do vápna a Řezníček hlavou vstřelil první soutěžní gól v dresu Plzně. V 16. minutě domácí zvýšili náskok poté, co Zemanovu střelu vyrazil gólman Šrom jen k Pilařovi a ten prostřelil obranu hostů.

Posléze opavského brankáře protáhli z přímého kopu Ivanschitz a střelou ze střední vzdálenosti kapitán Bakoš. Řezníček měl dvě šance na druhý zásah: nejprve proti němu zasáhl Šrom a později hlavou netrefil branku.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji a několik desítek neúnavných opavských fanoušků vidělo první větší šance Slezanů. Střelu střídajícího Zapalače pohlídal Hruška, chvíli nato vyrazil Puškáčův pokus k dalšímu čerstvému hráči Smolovi, který však zakončoval z ofsajdu. V 59. už se Smola dočkal a vstřelil kontaktní branku po obrovské chybě v rozehrávce domácích.

Deset minut před koncem se dostal do šance Puškáč, Hruška byl ale u míče včas. Téměř vzápětí Plzeň dvěma trefami definitivně rozhodla o postupu. Nejprve Řezníček předložil míč ve vápně volnému Bakošovi a poté skóroval sám po Čermákově pobídce.

Třetí kolo MOL Cupu, českého fotbalového poháru:

Viktoria Plzeň - SFC Opava 4:1 (2:0)

Branky: 3. a 83. Řezníček, 16. Pilař, 81. Bakoš - 59. Smola. Rozhodčí: Dubravský - Wilczek, Myška. Diváci: 3883.

Sestava Plzně: Hruška - Havel, Hejda, Hájek, Kovařík - Zeman (58. Čermák), Živulič (63. Hořava), Ivanschitz, Pilař (73. Petržela) - Řezníček, Bakoš. Trenér: Vrba.