reklama

Finálový průšvih se už opakovat nebude. Na Chorvaty vlétneme, nepodceníme je, dušuje se Pogba

Paul Pogba Paul Pogba autor: Reuters
Bolestné finálové stigma stále tíží duše francouzských fotbalistů. Před dvěma lety na domácím ME přišli o titul, když podcenili finálový mač s Portugalskem.

Moskva - Druhé velké finále během dvou let čeká fotbalisty Francie. V neděli se postaví Chorvatsku a už nechtějí končit v slzách, jako tomu bylo na evropském šampionátu před domácím publikem.

"Nebudu vám lhát. Nechceme udělat tu samou chybu jako ve Francii. Připravíme se jinak. Fakt chceme finále vyhrát," vyhlašuje Paul Pogba, největší hvězda francouzského výběru.

Na mistrovství Evropy prý on i jeho spoluhráči doplatili na to, že se po senzačním semifinálovém vítězství nad Německem už viděli jako šampioni.

"Letos si chceme užít báječnou dovolenou. Ne takovou hrůzu jako před dvěma lety," dodává záložník Manchesteru United.

Pětadvacetiletý fotbalista na mistrovství světa zatím září. Natolik, že se dočkal slova uznání od svého klubového šéfa Josého Mourinha. Od toho Mourinha, od něhož během klubové sezony v United slyšel několikrát ostrou kritiku.

"Samozřejmě, že mě slova Josého těší," usmál se Pogba.

Podle řady expertů se francouzskému kouči Didieru Deschampsovi podařilo dostat z urostlého záložníka daleko lepší výkony, než předváděl na klubové úrovni.

"S oběma mám dobrý, ale naprosto odlišný vztah. Deschamps má v sobě něco zvláštního, co má jen málo lidí. Ví, jak mluvit s lidmi. Ví, jak je motivovat," pochvaloval si kontroverzní fotbalista.

Angličané nevěřili svým očím. Čekání na titul prodloužil o další čtyři roky Mandžukič Angličané nevěřili svým očím. Čekání na titul prodloužil o další čtyři roky Mandžukič Prohlédněte zde
reklama