Fiorentina prohrála a na třetí Neapol jí dál chybějí 3 body

1. 2. 2014 23:00
Fotbalisté Fiorentiny prohráli ve 22. kole italské ligy s Cagliari 0:1. Kvůli první porážce po šesti utkáních zůstali na čtvrté příčce tři body za třetí Neapolí.
Ani Rossi nepomohl Fiorentině k výhře nad Cagliari
Ani Rossi nepomohl Fiorentině k výhře nad Cagliari | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AC Milán remizovali ve 22. kole italské ligy na svém hřišti s FC Turín 1:1. Pod novým trenérem Clarencem Seedorfem tak v lize poprvé ztratili body a zůstali devátí.

Fiorentina prohrála s Cagliari 0:1. Kvůli první porážce po šesti utkáních zůstali na čtvrté příčce tři body za třetí Neapolí.

Bez Balotelliho Milánští jen remizovali

Hráči FC Turín šli do duelu z lepší pozice a své postavení v tabulce potvrdili vedoucím gólem v 18. minutě. Útočník Ciro Immobile postupoval po přihrávce Emiliana Morettiho od poloviny hřiště, na hranici pokutového území si položil obránce Danieleho Boneru a obstřelili brankáře.

AC před týdnem otočil duel s Cagliari dvěma góly v posledních třech minutách, tentokrát však bez vykartovaného útočníka Maria Balotelliho stihl jen vyrovnat. O branku se postaral nečekanou dělovkou zpoza vápna stoper Adil Rami, který se za milánský tým trefil poprvé.

Fiorentina nezvládla první poločas

O vítězství sardinského týmu nad Fiorentinou rozhodla 39. minuta, kdy faul Facunda Roncaglii potrestal z pokutového kopu Mauricio Pinilla. Cagliari se dočkalo výhry po šesti utkáních, z nichž poslední tři prohrálo.

I souboj Udine s Boloňou rozhodla penalta. Základ k výhře Udine 2:0 položil v 15. minutě z pokutového kopu Antonio Di Natale, v nastavení druhého poločasu pojistil výhru hostů Nicolás López.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

Cagliari - Fiorentina 1:0 (39. Pinilla z pen.), Boloňa - Udine 0:2 (15. Di Natale z pen., 90.+2 López), AC Milán - FC Turín 1:1 (50. Rami - 18. Immobile).

1. Juventus Turín 21 18 2 1 51:15 56
2. AS Řím 21 15 5 1 45:11 50
3. Neapol 21 13 5 3 44:23 44
4. Fiorentina 22 12 5 5 40:24 41
5. Inter Milán 21 8 9 4 38:24 33
6. FC Turín 22 8 9 5 35:28 33
7. Parma 21 8 8 5 32:27 32
8. Hellas Verona 21 10 2 9 35:34 32