Fiorentina remizovala, Juventus pojistil třetí příčku

10. 2. 2008 22:48
Ujfaluši i Nedvěd s Grygerou odehráli celý zápas
Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Juventusu Turín zdolali v nedělním 22. kole italské Serie A Udine a pojistili si třetí příčku v tabulce. Ale Juventus, za který odehráli celý zápas Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera, se na vítězství hodně natrápil.

Domácí vedli od šesté minuty, kdy se trefil Dossena, a hlavně na začátku druhé půle měli dost příležitostí zvýšit náskok. Pak ale v průběhu patnácti minut vyrovnal Camoranesi a vítězství Staré dámě zařídil v 76. minutě Iaquinta.

Favorizovaný AC Milán si připsal jen hubenou výhru 1:0 nad Sienou. O jediný gól zápasu se postaral v 64. Paloschi. Městský rival Inter také v neděli získal tři body, když porazil Catanii na její půdě 2:0.

Koller poprvé skóroval. Trefil se i Papadopulos
Další ztráta. Manchester United padl v derby se City

Už v sobotu přivítala Atalanta Bergamo na svém hřišti favorizovanou Fiorentinu. Utkání skončilo 2:2, dvěma góly se blýskl bosenský útočník domácích Zlatan Muslimovič.

Fiorentina v zápase dvakrát vedla, ovšem Muslimovič vždy dokázal na trefy hostů odpovědět. Vyrovnávací branku vstřelil dokonce v nastaveném čase duelu.

Celek z Florencie, za který odehrál celé utkání český obránce Tomáš Ujfaluši, nadále drží čtvrtou příčku znamenající postup do Ligy mistrů. Pátý AC Milán však ztrácí už jen pět bodů a má dvě utkání k dobru.

Bergamo - Fiorentina 2:2
(30. a 90. Muslimovič - 29. Pazzini, 60. Semioli)
AS Řím - Reggina 2:0 (21. Panucci, 76. Mancini)
Livorno - FC Janov 1:1 (16. Tavano - 82. DiVaio)
Udinese - Juventus 1:2 (6. Dossena - 60. Camoranesi, 76. Iaquinta)
Empoli - Lazio 1:0 (7. Vannucchi)
Sampdoria Janov - Neapol 2:0 (76. Del Vecchio, 82. Franceschini)
Turín - Palermo 3:1 (60. Diana, 71. a 81. Di Michele - 36. Amauri)
Cagliari - Parma 1:1 (34. Jeda - 36. Reginaldo)