AC Milán musel otáčet, třetí místo však udržel

28. 4. 2013 23:15
Fotbalisté Fiorentiny vyhráli ve 34. kole italské ligy na hřišti Sampdorie Janov 3:0 a udrželi se bod za třetím AC Milán, který porazil 4:2 Catanii.
Mario Balotelli pečetil výhru AC Milán proti Catanii
Mario Balotelli pečetil výhru AC Milán proti Catanii | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Fiorentiny vyhráli ve 34. kole italské ligy na hřišti Sampdorie Janov 3:0 a stále se drží v boji o třetí místo. To však nadále patří AC Milán, které porazilo 4:2 Catanii.

Inter Milán prohrál na hřišti zachraňujícího se Palerma 0:1 a vypadl z příček zaručujících účast v příštím ročníku evropských pohárů.

Na pátém místě tabulky jej nahradili hráči AS Řím, kteří zdolali Sienu jasně 4:0. Juventus v městském derby vybojoval výhru 2:0 na hřišti FC Turín krátce před koncem a příští týden může završit obhajobu titulu.

AC muselo dohánět náskok soupeře

Milánské AC s Catanií dvakrát prohrávalo: na hlavičku Nicoly Legrottaglieho ovšem zareagoval těsně před pauzou Mathieu Flamini a na trefu po sólovém úniku Gonzala Bergessia zase dorážející Giampaolo Pazzini.

Střídající forvard Pazzini srovnal na 2:2 v 74. minutě po pouhých sedmi minutách na hřišti a ještě než dokončil svou první desetiminutovku na trávníku, postaral se i o rozhodující gól, když si opět počkal na míč vyražený brankářem. V nastavení pečetil výsledek z penalty Mario Balotelli.

Palermo už je mimo sestupové pásmo

Palermo již popáté v řadě bodovalo a poprvé od 18. kola se posunulo mimo sestupové příčky.

O tři body a vzestup na 17. pozici se dnes proti Interu postaral Josip Iličič pohotovou střelou z hranice pokutového území už v desáté minutě. Interu chybí na pohárové umístění dva body.

Palermu pomohla ztráta Sieny, která utrpěla debakl v Římě. AS pustila do rozhodujícího náskoku po čtvrthodině hry, kdy se v rychlém sledu trefili Pablo Daniel Osvaldo a Erik Lamela.

Útočník Osvaldo přidal ještě další dva góly a dohnal Lamelu v klubové střelecké tabulce, oba se zatím trefili patnáctkrát.

Juventus prodloužil sérii v derby

Oslavy 29. ligového titulu Juventusu už v sobotu svým vítězstvím 3:0 nad Pescarou nejméně o týden oddálila Neapol, která ztrácí čtyři kola před koncem na druhém místě 11 bodů.

"Stará dáma" v derby neprohrála už od sezony 1994/95 a první vzájemný duel po návratu svého rivala do Serie A vyhrála na podzim 3:0, tentokrát si nechala rozhodnutí na závěr.

Čtyři minuty před koncem rozhodl Arturo Vidal a v nastavení přidal gól hlavou Claudio Marchisio.

Lazio zaváhání Interu nevyužilo

Ještě o bod dál než Inter to má k pohárům Lazio Řím, které remizovalo 0:0 s Parmou.

Gól se nepodařilo vstřelit v poslední čtvrthodině ani střídajícímu útočníkovi Liboru Kozákovi. Chievo bez Kamila Vacka podlehlo 0:1 FC Janov.

AC Milán - Catania 4:2
Branky: 74. a 77. Pazzini, 45. Flamini, 90.+2 Balotelli z pen. - 30. Legrottaglie, 65. Bergessio

1. Juventus Turín 34 25 5 4 66:20 80
2. Neapol 34 20 9 5 64:32 69
3. AC Milán 34 18 8 8 60:38 62
4. Fiorentina 34 18 7 9 65:42 61
5. AS Řím 34 16 7 11 68:54 55
6. Udine 34 14 12 8 46:39 54
7. Inter Milán 34 16 5 13 51:46 53
8. Lazio Řím 33 15 6 12 40:40 51