reklama

Forbes: Beckham je nejbohatším fotbalistou na světě

Loňský rok přinesl Beckhamovi asi 730 milionů korun

New York - David Beckham je nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. V loňském roce si přišel na 24,4 milionu liber (asi 730 milionů korun). Ve svém každoročním žebříčku to zveřejnil prestižní ekonomický magazín Forbes.

Žebříček započítává příjmy z platu i zisky z reklam. Jak uvedl server MVN.com, u Beckhama tvořil plat od klubů Real Madrid a Galaxy Los Angeles pouze čtvrtinu jeho uvedených příjmů - přibližně šest milionů liber.

Anglický reprezentant z čela žebříčku sesadil loňského vítěze Ronaldinha. Záložník Barcelony klesl na druhou příčku s příjmem 16,3 milionů liber (asi 480 milionů korun).

Sorry, jako by říkal David Beckham. Sorry, jako by říkal David Beckham. Foto: Reuters

Čtěte také:
Americký ´soccer´ sen: Ronaldinho vedle Beckhama

Beckham poráží v USA hvězdy NBA a baseballu

Bronzovou příčku obsadil Ronaldinhův spoluhráč z Barcelony, francouzský útočník Thierry Henry. Ten si loni vydělal 12,5 milionu liber, tedy přibližně 370 milionů korun.

Bohatí útočníci, chudáci brankáři

Při pohledu na žebříček magazínu Forbes se dá s nadsázkou říci, že příjmy hráčů klesají se vzdáleností od soupeřovy branky.

Nejvyšší zisky mají útočníci a záložníci - figurují na šesti nejvyšších příčkách. Celkem je v dvacítce deset útočníků a šest záložníků. Do žebříčku se propracovali také tři obránci.

Největšími "chudáky" mezi fotbalisty jsou ale podle Forbesu brankáři. V žebříčku se objevuje pouze jeden - Němec Oliver Kahn, dlouholetý brankář Bayernu Mnichov, jenž letos ukončil kariéru.

Do pořadí se navíc probojoval jen tak tak - nejbohatší dvacítku uzavírá s přibližně 150 miliony korun.

Co se národnosti fotbalových milionářů týče, nejlépe si stojí Angličané, Italové a Brazilci. Angličanů je v žebříčku šest, Itálie a Brazílie mají po třech zástupcích.

Kahn oslavuje zisk poháru Brankář Bayernu Mnichov Oliver Kahn reaguje na zisk poháru po výhře ve finále nad Eintrachtem Frankfurt na Olympijském stadionu. Foto: Reuters

Přečtěte si:
Titán Oliver Kahn se rozloučí s fotbalem v Indii
Kahn s Ballackem vysoudili na erotické firmě 50.000 eur

Nejštědřejší? Premier League a Chelsea

Pohled na pořadí neprozrazuje jen konkrétní příjmy jednotlivých fotbalistů, vypovídá také o "štědrosti" klubů a soutěží.

Bezkonkurenčně nejvyšší platy jsou v britské Premier League - ve dvacetičlenném žebříčku figuruje devět hráčů působících v Anglii. Vévodí jim portugalský záložník Christiano Ronaldo z Manchesteru United na páté příčce.

Portugalská hvězda vydělala v přepočtu 270 milionů korun. V této sezoně však předvedl mimořádnou formu a tvrdilo se, že mu kouč Ferguson vylepší smlouvu. Hráč však hodlá přestoupit do Realu Madrid, a tak zůstává jeho i finanční budoucnost nejistá.

Nejštědřejším klubem je londýnský velkoklub Chelsea. Mužstvo ruského miliardáře Abramoviče má v žebříčku pět zástupců. Nejlépe z nich si stojí ukrajinský útočník Andrej Ševčenko, který loni i přes nevalnou formu vydělal asi 260 milionů korun.

reklama