reklama

Forlán: Nizozemsko je výzva. A my ji chceme čelit

Diego Forlán Diego Forlán autor: Reuters
Máme fantastickou podporu z domova, říká útočník

Kapské Město - Ani Brazílie, ani Argentina už nedrží jihoamerický prapor na mistrovství světa. V elitní čtyřce vládnou před semifinálovými boji evropské týmy. Jedinou výjimkou je Uruguay.

Tým, do kterého by se to před světovým šampionátem příliš neřeklo. Tým, jenž postoupil z jihoamerické kvalifikační zóny CONMEBOL až z baráže. Co na tom, že do konečné fáze turnaje prošel z větve pavouka, která se zdála být papírově nejslabší. V základní skupině nechal například Francii a Jižní Afriku. Navíc zde neinkasoval ani jeden gól.

Čtěte také: Uruguay chce vyřadit i nizozemské superfavority

Ve vyřazovací části pak udolal Jižní Koreu i houževnatou Ghanu. A nyní má zálusk na další skalp. V cestě do finále totiž stojí poslední přemožitel Brazílie - Nizozemsko.

Senzace: Brazilci selhali s Holanďany a na MS končí Senzace: Brazilci selhali s Holanďany a na MS končí Prohlédněte zde

"Každý ví, že je to světový tým s vynikajícími hráči. Jejich síla je zejména v úvoku, ale i směrem dozadu hrají dobře. Navíc rádi drží míč, což z nich dělá nepříjemného protivníka," všiml si v rozhovoru pro oficiální server FIFA Diego Forlán.

Naši mladí fanoušci tomu propadli, tvrdí Forlán

Nizozemsko na turnaji ani jednou nezaváhalo, vstřelilo už devět branek a je před úvodním výkopem papírovým favoritem.

"Musíme hrát jako v ostatních zápasech. Víme, jak proti takovýmto týmům, jako je Nizozemsko, hrát. Jsme připraveni této výzvě čelit, ať už to bude devadesát, nebo stodvacet minut. Uvidíme, jakou taktiku nám naordinuje kouč Tabarez," burcuje kanonýr Atletica Madrid, poslední vítěz Evropské ligy.

Ten se ale bude muset obejít v útoku bez svého kolegy Luise Suáreze, který dostal v minulém zápase s Ghanou červenou kartu za úmyslné hraní rukou v pokutovém území. Útočník Ajaxu Amsterdam tím ale paradoxně zachránil svému týmu postup, neboť na konci prodloužení vyrazil míč směřující do sítě a Asamoah Gyan následující penaltu neproměnil.

"Suárez je rád, že nám pomohl k postupu, i když ho samozřejmě trochu mrzí, že si nemůže zahrát semifinále. On i Jorge Fucile reagovali na čáře instinktivně. Věděli ale, že jim hrozí vyloučení. Nakonec nám dal Luis šanci a my ji využili," vzpomíná Forlán.

Moment, který zlomil Ghanu. Penalta po Suarezově ruce Moment, který zlomil Ghanu. Penalta po Suarezově ruce Prohlédněte zde

On i jeho kolegové se navíc těší velké podpoře fanoušků, kteří jejich počínání v Uruguaji sledují. V zemi vypukla s posledními úspěchy pravá fotbalová horečka.

"Dostává se nám fantastické podpory z domova, je to těžké jen tak popsat. Dostáváme spousty zpráv i mailů. Víme, že tomu lidé propadli, zejména mladí, kteří ještě neviděli hrát Uruguay takhle vysoko. Snad je ještě potěšíme," uzavřel Forlán.

Zápas mezi Uruguají a Nizozemskem se uskuteční v úterý od 20.30.

reklama