Forma z úvodu je pryč. Slavia v lize prohrála i s Brnem

12. 9. 2014 22:05
Fotbalová Slavia v předehrávce sedmého kola sice vedla, ale nakonec s Brnem v Edenu prohrála 1:3. Jde o třetí prohru z posledních čtyř zápasů.
Forma je pryč? Slavia prohrála třetí z posledních čtyř zápasů. Dnes vůbec poprvé v historii ztratila v Edenu všechny body s Brnem. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha  - Fotbalisté Slavie prohráli v předehrávce 7. ligového kola s Brnem 1:3. Červenobílí utrpěli první domácí ztrátu v nové sezoně a klesli na třetí místo za Spartu.

Zbrojovka navázala na jarní výhru v Edenu z Poháru České pošty, v samostatné nejvyšší soutěži ale zvítězila na hřišti Slavie vůbec poprvé.

Pražany poslal do vedení Milan Černý, dvěma góly ale otočil skóre Stanislav Vávra a z penalty pojistil hostům první tři body po čtyřech ligových duelech Pavel Zavadil.

Červenobílí byli v úvodu aktivnější a mírnou převahu zúročili po sedmnácti minutách. Po pěkné kombinaci přihrál Zmrhal na velké vápno Černému a ten umístěnou přízemní střelou k tyči překonal Hladkého. Dočkal se první soutěžní trefy po letním návratu do Edenu a v lize skóroval poprvé od dubna 2011.

Brno, které v Edenu v samostatné historii nevyhrálo ani jedno z předchozích 20 ligových utkání, se ale nepříznivým vývojem nenechalo zdeptat a ještě do pauzy srovnalo.

Na třetí pokus se mohl z gólu radovat Vávra. První branku mu sudí Nenadál v 34. minutě neuznal kvůli zpracování rukou, při druhém zásahu nakonec nenechal výhodu a přerušil hru po slávistickém faulu. Po následném přímém kopu už se ale jednadvacetiletý útočník dočkal, když zblízka doklepl pod břevno míč, který po Zavadilově ráně vyrazil Hrubeš.

Nasazení Pitáka do druhé půle nepomohlo

Po přestávce nasadil kouč Slavie Beránek zkušeného kapitána Pitáka a domácí si vytvořili dvě velké šance. Boudjemau i Zmrhala ale vychytal Hladký a pak neuspěl s dalekonosnou střelou ani Juhar.

Pražané za zahozené možnosti pykali. Po hodině hry se z dorážky v podobné situaci jako před vyrovnávacím gólem prosadil Vávra a poprvé v životě dal v lize za jedno utkání dvě branky. Do dnešního duelu skóroval v nejvyšší soutěži jen jednou.

Slávistickou snahu o vyrovnání pak zbrzdili domácí fanoušci, kteří házeli na trávník různé předměty a rozhodčí asi na dvě minuty přerušil hru. Když se Pražané nadechovali k náporu, udeřili hosté potřetí. Černý fauloval v 76. minutě Briganta a Zavadil z penalty nezaváhal.

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 1:3 (1:1)

Branky: 17. M. Černý - 42. a 60. Vávra, 77. Zavadil z pen. Rozhodčí: Nenadál - Kříž, Arnošt. ŽK: V. Vukadinovič, Juhar, M. Černý - Zavadil. Diváci: 5823.

Slavia: Hrubeš - Nitrianský, Latka, Kodr, Juhar - Baéz, Zmrhal - V. Vukadinovič (46. Piták), Boudjemaa (65. Balaj), M. Černý (76. Petr) - Milan Škoda. Trenér: Beránek.

Brno: Hladký - Buchta, Schuster, Jugas, Lutonský - Malík (90. Moukanza) - Sýkora (74. Šumbera), Fischer, Zavadil, Brigant - Vávra (82. Kaščák). Trenér: Kotal.