reklama

Formu Vrbovy party otestuje před Eurem v březnu Ibrahimovič a spol.

Zlatan Ibrahimovič už může pomalu spřádat plány jak na Petra Čecha. Zlatan Ibrahimovič už může pomalu spřádat plány jak na Petra Čecha. autor: Reuters
Jak na tom je česká fotbalová reprezentace prověří v březnovém přípravném utkání fotbalisté Švédska, dalšího účastníka letního mistrovství Evropy.

Praha - Fotbalová reprezentace sehraje v březnu přípravné utkání s jiným účastníkem mistrovství Evropy Švédskem. Hrát se bude 29. března ve Stockholmu. V jednání je i druhé přípravné utkání na 24. března v Praze, jméno soupeře by mělo být oznámeno v úterý po zasedání výkonného výboru FAČR.

"Máme z 80 procent potvrzený jeden kvalitní tým, který zatím ale nemůžeme prezentovat," řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka na dnešní tiskové konferenci. "Potvrdit ale mohu, že 29. března pojedeme do Švédska. Čekají nás tedy dva kvalitní zápasy, které nás dobře prověří," dodal.

Se Švédskem, jehož největší hvězdou je útočník Paris St. Germain Zlatan Ibrahimovic, se český výběr utkal naposledy v roce 2005 v Göteborgu a prohrál 1:2. V roce 2003 pak oba celky uhrály remízu 3:3 v Teplicích.

Vedení reprezentace již vybírá soupeře i pro soustředění těsně před šampionátem, kde chce sehrát dva zápasy. V nich však může vyzvat jen jednoho z účastníků ME, druhý soupeř musí být z nepostupujících zemí.

"Rámcový program před šampionátem už máme daný. Sháníme i přátelské zápasy na červen. Oslovovaly nás různé asociace, zda jsme schopni hrát v konkrétním datu. Většina by chtěla hrát 4. června, ale to nám nevyhovuje, protože my chceme hrát 1. či 2. a 6. června na soustředění v Rakousku. Takže zatím neumím potvrdit, s kým budeme hrát," řekl manažer reprezentace Dušan Fitzel.

Termíny jsou dané tím, že český tým vstoupí do turnaje 13. června, a tak by měl poslední přípravu odehrát týden před úvodním zápasem na ME.

reklama