reklama

Forza Italia! V Itálii propuklo šílenství, slavilo se v ulicích, fontáně i gondolách

Řím, Miláno, Neapol, Benátky, vášnivě se slavilo v celé Itálii. Reuters |  02:12
Radostné šílenství v italských ulicích vypuklo v noci poté, co brankář Gianluigi Donnarumma v londýnském Wembley chytil rozhodující penaltu a Itálie podruhé v historii a poprvé od roku 1968 vyhrála mistrovství Evropy ve fotbale.

Od Milána po Palermo zněly ulicemi šťastné výkřiky Forza Italia, klaksony aut i salvy dělbuchů a ohňostrojů. Oslavy si však vyžádaly také jednu oběť a několik zraněných.

UEFA zvažuje rozšíření počtu účastníků Eura na 32 týmů UEFA zvažuje rozšíření počtu účastníků Eura na 32 týmů Čtěte zde

V sicilském Caltagirone přišel při autonehodě o život dvaadvacetiletý mladík, který podle policie spěchal slavit. V Miláně bylo zraněno 15 lidí, z toho tři vážně. Jeden z fanoušků přišel o tři prsty, když mu v ruce explodovala zábavná pyrotechnika.

V Římě se fanoušci v modrých dresech a s národními vlajkami radostí koupali i ve fontáně di Trevi a tisíce dalších s vlajkami slavily italský triumf v ulicích celé metropole.

Radostné šílenství ovládlo Milán, kde šťastní fanoušci v euforii zastavili dvě tramvaje, na jejichž střechách mávali vlajkami. Další fanoušci zcela zaplnili milánské historické náměstí Piazza del Duomo a další jezdili po městě na skútrech, rovněž s italskými vlajkami.

V Benátkách pluli radující se fanoušci s italskými vlajkami po kanálech historického města na laguně.

„Dneska vypiju všechno, zasloužím si to“, Bonucci si na tiskovce vychutnal colu i pivo Associated Press |  00:26
reklama