Vrba zůstává bez vítězství, Češi prohráli s Rakouskem 1:2

FOTO Brückner si radost z vítězství českého týmu neužil
Kouč Vrba postavil do základní sestavy všech sedm sparťanů z nominace a jeden z nich gólman Štěch, čerstvá posila Letenských, si odbyl premiéru v dospělé reprezentaci.
Plzeňský obránce David Limberský byl co do počtu odehraných utkání nejzkušenějším českým reprezentantem na hřišti, proto právě on premiérově dostal kapitánskou pásku.
Češi nastoupili za trvalého deště aktivně. Drželi míč, snažili se kombinovat, ale do gólových šancí se zpočátku dostávali jen těžce. Rakušané, kteří jsou na 40. místě žebříčku FIFA čtyři příčky za českým týmem, 25 minut Štěcha neohrozili, ale pak mohli zničehonic udeřit.
Rakušané neútočili tak často jako domácí, v ofenzivě ale byli velmi nebezpeční a ve 34. minutě se ujali vedení. Arnautovic si naběhl za obranu, obhodil Štěcha a Sabitzer dorazil míč do prázdné branky. Hostující útočník navázal na premiérový reprezentační gól z pátečního duelu s Islandem.
3. 6. 2014 22:21
Čeští fotbalisté prohráli s Rakouskem v přípravném zápase v Olomouci 1:2.

Olomouc - Čeští fotbalisté prohráli s Rakouskem v přípravném zápase v Olomouci 1:2. Kouč Pavel Vrba tak Po remízách s Norskem a Finskem zůstává s reprezentačním výběrem i na třetí pokus bez vítězství.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Skóre otevřel v 34. minutě Sabitzer, ještě do pauzy srovnal Hořava, ale v 72. minutě rozhodl Baumgartlinger. Češi utrpěli první porážku po pěti zápasech. Další duel sehrají 3. září s USA a půjde o generálku na evropskou kvalifikaci.

Rakušané útočili málo, ale účelně

Sabitzer se obtočil kolem obránce a český debutant mezi tyčemi s vypětím sil vytěsnil míč mimo. Na druhé straně nechybělo moc k tomu, aby si hosté dali vlastní gól, při malé domů měl brankář Almer problémy. Pak po rohu vytěsnil střelu Limberského, který poprvé dělal kapitána.

Rakousko ale vedlo jen osm minut. Nejlepší ligový hráč Hušbauer za vápnem patičkou nabil Hořavovi a ten se trefil přesně do horního rohu. Dal druhý reprezentační gól a navíc se stejně jako s Kanadou prosadil v Olomouci, kde nakoukl do ligy.

O výsledku rozhodl Baumgartlinger

V přestávce Vrba nahradil Hořavu Kolářem a jeho bývalý svěřenec z Plzně mohl otočit stav. Jenže od Krejčího přišla přihrávka pozdě a Kolář Almera neprostřelil.

Po hodině hry zahodili domácí další dvě dobré šance. Po pěkných kombinacích pálili z hranici vápna mimo Vácha a za chvíli Dočkal. Češi podobně jako před 14 dny ve Finsku měli v druhé půli velkou převahu, tlačili se za vedoucí trefou, ale v koncovce se jim nedařilo.

To Rakousko, pro které byl duel v Olomouci generálkou na podzimní start evropské kvalifikace, si počínalo lépe. Po sérii odrazů napřáhl v 72. minutě za vápnem střídající Baumgartlinger a střelou k tyči překonal Štěcha.

Čechům nepřálo ani štěstí; nejprve Rakušané ustáli další situaci, při níž si mohli dát vlastní gól, a pak sudí kvůli údajnému faulu neuznal Kadeřábkův gól. Vrbův tým už neuspěl ani v závěrečném náporu.

Přípravné fotbalové utkání v Olomouci:

ČR - Rakousko 1:2 (1:1)

Branky: 42. Hořava - 34. Sabitzer, 72. Baumgartlinger. Rozhodčí: Van Boekel - Boonman, Van de Ven (všichni Niz.). Diváci: 10.653.

ČR: Štěch - Kadeřábek, Procházka, Holek, Limberský (73. Fleišman) - Vácha, Hořava (46. Kolář) - Dočkal (63. Petržela), Hušbauer (88. Hejda), Krejčí (73. Kopic) - Vydra (73. Tecl). Trenér: Vrba.

Rakousko: Almer - Garics, Prödl, Pogatetz, Suttner - Ilsanker (89. Dragovic) - Weimann (63. Janko), Junuzovic (46. Baumgartlinger), Ivanschitz (63. Liendl), Arnautovic - Sabitzer (84. Lazaro). Trenér: Koller.