Spartu proti Dukle zachránila penalta v 96. minutě

Tři minuty, které otřásly Duklou a Spartě zachránily naději
Až do třetí minuty nastavení hrálo ve středu večer na pražské Julisce všechno do karet Plzni. Domácí se ujali vedení už ve 34. minuty a až do závěru si ho drželi.
Na konci zápasu se Sparta nadechla k obratu, ale vyrovnávací gól Lukáše Juliše z hlediska jejich ambicí na titul prakticky nic neřešil.
To klíčové se začalo odehrávat ve třetí minutě nastavení.
Brankář Rada chytil Jiráčkovu hlavičku, míč udržel na čáře i přes dvojitou dorážku Lafaty.
20. 4. 2016 21:26

Praha - Fotbalisté Sparty stále živí naději na ligový titul. V dohrávce 19. kola vyhráli na hřišti městského rivala Dukly 2:1. Zápas rozhodl z penalty v šesté minutě nastaveného času Bořek Dočkal. Letenští tak zkrátili náskok Plzně na osm bodů.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

"To byla nejhorší penalta v mém životě, do brány si stoupl gólman a to se vám v hlavě odehrává úplně něco jiného. Naštěstí se to povedlo proměnit," říkal v rozhovoru pro Českou televizi šťastný střelec Dočkal.

Sparta měla od začátku zápasu mírnou převahu, ale nevypracovala si žádnou větší příležitost. A tak po půlhodině hry rovnou z první šance udeřila Dukla. Manzia přihrál Marešovi, který nacentroval do vápna, kde nabíhající Tetour hlavou zamířil k tyči. Domácí záložník navázal na gól z minulého utkání proti Jablonci a celkově slavil třetí ligovou trefu v kariéře.

Rozhodl infarktový závěr

Sparta se musela tlačit dopředu, po změně stran tak utkání nabralo větší tempo. Hosté stále více otevírali hru a Dukla hrozila z brejků. V 64. minutě po chybě sparťanské obrany získal míč Tetour, před vybíhajícím gólmanem Bičíkem jej vrátil do ideální pozice na penaltě, ale nabíhající Manzia trestuhodně překopl prázdnou branku. Pak po malé domů zachyboval Bičík a měl co dělat, aby odvrátil balon směřující do sítě před čárou.

Trenér Sparty Ščasný šel do rizika a místo stopera Kováče poslal na hřiště v 70. minutě Jiráčka. O tři minuty později střílel z úhlu hostující Krejčí a Rada vyrazil míč na roh. Za další tři minuty měl na noze rozhodnutí střídající Čajič, který šel sám na Bičíka, ale gólman jeho únik zneškodnil.

Sparta v závěru stupňovala tlak. Krejčího tečovaná střela skončila na břevně, poté gól Juliše neplatil kvůli ofsajdu, ale v 88. minutě už stejný hráč srovnal.

V druhé minutě nastavení chytil brankář Rada šanci Sparty, jenže poté strčil do hlavy Lafatu a sudí Kocourek jej vyloučil a odpískal penaltu. Protože už domácí měli vystřídáno, musel mezi tyče bek Vrzal a Dočkal dokonal obrat.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

19. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Sparta Praha 1:2 (1:0)
34. Daniel Tetour - 88. Juliš, 90.+6 Dočkal z pen. Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Pochylý. ŽK: Vrzal - Lafata, Dočkal. ČK: 90.+2 Rada (Dukla). Diváci: 5762.

Dukla: Rada - Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (85. Smejkal) - Néstor, Mareš (79. Beauguel), Manzia (69. Čajič). Trenér: Kozel.

Sparta: Bičík - Brabec, Kováč (70. Jiráček), Costa - Vácha (62. Fatai) - Mareček, Dočkal, Frýdek, Krejčí - Lafata, Juliš. Trenér: Ščasný.