reklama

Fotbal pro pamětníky. Komentuje Štěpán Škorpil

Můžete na vlastní oči vidět třeba Pelého

Praha - V pražském kině Aero se chystá neobvyklý projekt: fotbal pro pamětníky.

Těsně před začátkem fotbalového mistrovství světa tu společnost Negativ promítne zápas z roku 1978 Argentina - Holandsko včetně prodloužení a finále z roku 1970 mezi Brazílií a Itálií.

Kdo přijde, uvidí a uslyší legendy: právě ve druhém promítaném zápase hrál nejlepší fotbalista všech dob Pelé a Brazílie v něm získala natrvalo Zlatou Niké, do té doby putovní cenu pro fotbalové světové šampiony.

Čtěte také:
Argentinská vláda v podezření: Na MS vyšlou chuligány
Hooligans chtěli na MS oklikou.Policie je však odhalila

"Jistě, fotbalový pravěk. V rozpáleném Mexiku 1970 se poprvé hrálo s „televizním" míčem, sešitým z černých pětiúhelníků a bílých šestiúhelníků, poprvé se vysílalo v barvě. Z Argentiny 1978 se v paměti uchovaly - pomineme-li těsné a krátké trenýrky jihoamerických fotbalistů - hlavně miliony papírků, kterými domácí fanoušci při nástupu svých miláčků dokázali pokrýt vydupaný trávník v Buenos Aires," napsal jeden z organizátorů akce Marek Šálek v tiskové zprávě.

Zápasy bude živě komentovat někdejší sportovní redaktor Československé televize Štěpán Škorpil.

"Jsme rádi, že poté, co jsme mohli nabídnout milovníkům opery přímé přenosy z newyorské Metropolitní opery, přicházíme s podobným zážitkem i pro příznivce toho nejlepšího z dějin fotbalu," říká Ivo Andrle, dramaturg „mundialového" minifestivalu Toto je fotbal!.

Program akce v kinu Aero:

úterý 8. června, 19:00 hodin: Finále MS 1978 ARGENTINA - HOLANDSKO

středa 9. června, 19:00 hodin: Finále MS 1970 BRAZÍLIE - ITÁLIE

reklama