Sparta vyhrála díky Lafatově pádu a přiblížila se Plzni

Penalta, vyloučení a Teplice se z Letné vracely bez bodu
V utkání 21. kola to až do samotného závěru vypadlo na úspěch defenzivní taktiky Teplic, které jakoby přijely "ukopat" remízu 0:0.
O osudu zápasu rozhodl až v 89. minutě Bořek Dočkal z penalty...
... poté, co ve vápně upadl Lafata.
"Zpracoval jsem si míč a chtěl jít do zakončení, cítil jsem, že na mě sáhnul, tak jsem spadnul," řekl po zápase sparťanský kapitán.
21. 3. 2015 19:08
Výsledky sobotních zápasů první fotbalové ligy.

Praha - Až díky skoku Davida Lafaty v pokutovém území v závěru zápasu a následně nařízené penaltě vyhrála v dnešním zápase 21. kola první ligy doma Sparta nad Teplicemi 1:0. Přiblížila se tak Plzni na dva body.

"Prohrát v 90. minutě je smutný, ale Sparta byla lepší a měla spoustu šancí. Penaltový zákrok jsem neviděl a názor si udělám, až to uvidím na videu. Ale rozhodčí pokutový kop písknul a já proto chci věřit, že byl," řekl trenér Teplic Petr Rada. "Nechci být alibista, ale neviděl jsem to, měl jsem tam v zákrytu asistenta rozhodčího," přidal kouč Sparty Vítězslav Lavička.

Zápas jsme sledovali živě ZDE.

Fotbalisté Jablonce porazili Příbram 2:0. Jihlava stejným výsledkem přehrála Hradec Králové a doma uspělo i Slovácko, jež porazilo České Budějovice 3:1.

Spartě patřil první poločas.. Domácí se brzy dostali do tlaku a vypracovali si několik dobrých příležitostí. Nejprve se zblízka neprosadil po rychlé akci Kadlec a neuspěl ani se střelou z vápna, ke které se dostal po špatné hlavičce Vůcha.

Letenští tlačili dál a ve 14. minutě protáhl brankáře Grigara povedenou střelou z dálky Vácha. Vzápětí teplický gólman zneškodnil i Costovu střelu zblízka a Brabec poslal dorážku trestuhodně nad. Neuspěl ani kapitán Lafata, který těsně minul pravou tyč.

Druhý poločas začal tam, kde první skončil - soubojem domácích s brankářem Grigarem. Teplický gólman hned v úvodu včasným vyběhnutím zmařil Kadlecovu šanci a po následném rohu vychytal i Lafatu.

Slabší chvilku si Grigar vybral po hodině hry, Lafata ale jeho chybu potrestat nedokázal a v těžké pozici poslal míč jen podél brankové čáry. Ještě blíž k vedení byli domácí o chvíli později, ale Kadlecova technická střela skončila na břevně a dorážku zlikvidoval Grigar.

V 65. minutě už Letná slavila, když Lafata tečoval Kadlecovu střelu do branky, radost ale byla předčasná. Nejlepší střelec domácích stál totiž podle rozhodčího v ofsajdu a čtyřzápasové čekání na gól neukončil ani o chvíli později, kdy zblízka trefil Grigara.

Závěrečný tlak Sparty přinesl nejprve nebezpečnou hlavičku Kováče, poté mířil z přímého kopu těsně vedle teplický útočník Potočný. Rozhodnutí však přišlo až v nastavení, kde ve vápně hodně teatrálně spadl Lafata a Dočkal nařízený pokutový kop s přehledem proměnil. V úplném závěru ještě neudržel nervy na uzdě hostující Vachoušek a dostal červenou kartu.

Za Jablonec zářil Novák

Jablonečtí po předchozích dvou remízách opět bodovali naplno a upevnili se třetí místo v tabulce. O domácí výhře Baumitu rozhodl dvěma góly jeho nejlepší střelec obránce Filip Novák, který nejprve ve 45. minutě otevřel skóre a v závěru proměnil penaltu. Příbram po páté venkovní porážce za sebou klesla na deváté místo.

Jihlava vyhrála podruhé za sebou a triumfem nad Hradcem Králové si výrazně přiblížila záchranu, když na sestupové příčky mají náskok už osmi bodů. Potřetí během dvou zápasů proměnil pokutový kop Vaculík, výhru potvrdil Šulek.

Hráči Českých Budějovic na jaře ani na pátý pokus nevyhráli, tentokrát podlehli venku Slovácku. Domácí poslal do vedení Diviš a ještě do poločasu zvýšil Kalouda. Dynamo po změně stran snížilo zásluhou Benáta, ale v závěru definitivně rozhodl Došek. Slovácko tak doma vyhrálo poprvé od září a je osmé, naopak jihočeský nováček zůstává předposlední o dva body před Libercem

21. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 45. a 82. z pen. F. Novák. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Vaňkát. ŽK: Beneš - Fillo. Diváci: 2872.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Hübschman, Greguš - Kopic (88. Masopust), M. Pospíšil, Crnkič (65. Mingazov) - Šabala (76. Doležal). Trenér: Šilhavý.

Příbram: Boháč (30. L. Krbeček) - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Pilík (88. Rys), Hnaníček, Fillo (83. Suchan), Krameš, Zeman - Bednář. Trenér: Tobiáš.

Vysočina Jihlava - Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 31. Vaculík z pen., 55. Šulek. Rozhodčí: Hrubeš - Paták, Antoníček. ŽK: Marek, Kliment - A. Čermák, Štípek. ČK: 89. Čermák. Diváků: 3098.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - T. Marek, Kučera - Fulnek (46. Šulek), Harba, Vaculík (83. Jungr) - Mešanovič (72. Kliment). Trenér: Klusáček.

Hradec Králové: Koubek - Holeš, Rolko, Chleboun, P. Mareš (38. Shejbal) - Černý, Trubač (57. Petrus) - Štípek (79. Tito), A. Čermák, Malinský - Vaněček. Trenér: Barborík.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 3:1 (2:0)

Branky: 19. Diviš, 42. Kalouda, 83. Došek - 50. Benát. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Kotalík. ŽK: Michal Škoda, Lengyel (oba Č. Budějovice). Diváci: 3518.

Slovácko: Heča - Prajza, T. Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš (69. Hlúpik), Kalouda, Valenta (89. L. Sadílek), Kerbr (87. Civič) - Došek. Trenér: Habanec.

Č. Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, P. Novák, Machovec - Benát, Eliáš - Pešek (72. Řezáč), Hála (46. Chrien), Funda (77. Varadi) - Michal Škoda. Trenér: Cipro.

Sparta Praha - FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 89. Dočkal z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Kordula, Hájek. ŽK: Krob, Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek. ČK: 90. Vachoušek (všichni Teplice). Diváci: 8502.

Sparta: Štěch - Mareček (75. Řezníček), Holek, J. Brabec (69. Kováč), Costa - V. Kadlec, Dočkal, Matějovský, Vácha, L. Krejčí (46. Konaté) - Lafata. Trenér: Lavička.

Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Jablonský (46. Vondrášek), Krob - Hora, Vachoušek, Ljevakovič, Litsingi (58. Balázs), Vůch - Potočný. Trenér: P. Rada.

1. Plzeň 20 16 2 2 46:16 50
2. Sparta 21 15 3 3 35:9 48
3. Jablonec 21 13 5 3 38:16 44
4. Mladá Boleslav 21 11 3 7 32:20 36
5. Teplice 22 7 8 7 31:26 29
6. Slovácko 22 8 4 10 32:31 28