Plzeň porazila Slavii gólem Holendy a vede ligu už o 5 bodů

Plzeň vydřela se Slavií tři body na počest "Javyho"
V brance Slavie se poprvé od listopadu 2012 objevil Berkovec, který minulou sezonu strávil v Bohemians a od podzimu laboroval se zdravotními problémy. A už ve 2. minutě ukázal své kvality, když po závaru ve vápně zneškodnil velkou šanci Procházkovi a Hubníkovi zabránil v dorážce.
V 10. minutě chyboval Fialka a Mahmutovič šel sám na Berkovce. Gólman Slavii ale znovu zachránil. Krátce na to Mahmutovič...
... tečoval centr Koláře a míč skončil na tyči.
Do třetice se už Mahmutovič dočkal, ale jeho gól rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu.
18. 3. 2015 19:59

Plzeň - Gólem Jana Holendy porazili fotbalisté Plzně v dohrávce 19. kola první ligy pražskou Slavii 1:0 a v tabulce utekli svému pronásledovateli ze Sparty už na pět bodů.

Takový náskok v posledních 10 kolech nestačil k titulu jen jednou z 11 případů, v roce 1995 Slavii. Plzeň měla velký tlak, ale velmi dobře chytajícího brankáře Martina Berkovce překonal jen střídající Holenda.

Slavii podržel navrátilec Berkovec

V 10. minutě chyboval Fialka a Mahmutovič šel sám na Berkovce. Gólman Slavii ale znovu zachránil. Krátce na to Mahmutovič tečoval centr Koláře a míč skončil na tyči. Do třetice se už Mahmutovič dočkal, ale jeho gól rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu.

Slavia se po většinu utkání jen bránila a snažila se o brejky. Do nadějnějších pozic se dostával zejména Vukadinovič, ale obrana Plzně vždy stačila nebezpečí zažehnat. Na druhé straně se hezky uvolnil Vaněk, jeho střelu z 18 metrů však Berkovec vyrazil.

Hostům se nevyplatilo bránění remízy

Krátce po změně stran se radoval Mahmutovič, ale jeho gól znovu neplatil kvůli ofsajdu, stejně jako na druhé straně trefa Zmrhala. Mahmutovič smolné vystoupení zakončil hlavičkou z malého vápna nad. Následně ho na poslední půlhodinu nahradil Holenda.

Slavia nepotvrzovala, že na jaře patří k nejproduktivnějším týmům, a nadále se soustředila na udržení čistého konta. O to se ale staral hlavně brankář Berkovec, který nejprve zneškodnil Vaňkovu tvrdou střelu a vzápětí vynikajícím zákrokem vytáhl z pod břevna Vaňkovu hlavičku.

V 72. minutě už ale Berkovec kapituloval. Limberský poslal přihrávku za obranu a Holenda se hlavou trefil přesně k tyči. Byl to v české lize jeho první gól od listopadu 2009.

Ani inkasovaný gól nedonutil Slavii k větší ofenzivní snaze, a tak poprvé na jaře vyšla gólově naprázdno. Neprosadil se ani nejlepší ligový střelec Škoda, který si přitom právě v dnešním utkání měl říct o pozvánku do reprezentace.

19. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 72. Holenda. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Fišer. ŽK: Hrošovský (Plzeň). Diváci: 11.675.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (61. Pilař), D. Kolář (90. Hořava), Kovařík - Mahmutovič (60. Holenda). Trenér: M. Koubek.

Slavia: Berkovec - Mikula, Fialka, Bílek, Tamás - Baéz (86. Piták), Deli - V. Vukadinovič (80. Prošek), Kenija (71. Hrubý), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Beránek.

1. Plzeň 20 16 2 2 46:16 50
2. Sparta 20 14 3 3 34:9 45
3. Jablonec 20 12 5 3 36:16 41
4. Mladá Boleslav 20 10 3 7 31:20 33
5. Teplice 21 7 8 6 31:25 29
6. Dukla 20 7 5 8 24:31 26