reklama

Fotbalista Eto'o končí v kamerunské reprezentaci

Samuel Eto´o. Samuel Eto´o. autor: Reuters
Kamerunský útočník Samuel Eto'o se rozhodl ukončit reprezentační kariéru

Yaoundé - Kamerunský útočník Samuel Eto'o se rozhodl ukončit reprezentační kariéru. Dvaatřicetiletý fotbalista, jenž se v minulém týdnu dostal do sporu s trenérem Volkerem Finkem kvůli nominaci mužstva, z národního týmu podle svých slov odejde z rodinných důvodů.

Eto'o, jenž před sezonou přestoupil z Machačkaly do Chelsea, se rozhodl odejít, přestože Kamerunu pomohl k postupu do finálové fáze africké kvalifikace na mistrovství světa 2014. Rozhodnutí ukončit po 16 letech reprezentační kariéru oznámil v šatně týmovým kolegům po nedělní výře 1:0 nad Libyí.

S mezinárodním fotbalem chtěl Eto'o skončit už v září loňského roku, nakonec si to ale rozmyslel. V minulém týdnu se však nepohodl s trenérem Finkem poté, co chtěl do nominace na zápas proti Libyi prosadit zařazení brankáře Carlose Kameniho a útočníka Achilla Weba.

Finke se k rozhodnutí kamerunského kapitána odmítl blíže vyjádřit. "Samuel Eto'o je skvělý hráč a bude lepší, když všechno vysvětlí sám," řekl jen.

Během své kariéry získal Eto'o čtyřikrát ocenění jako nejlepší fotbalista Afriky. V kamerunském dresu odehrál 114 zápasů, v nichž dal 56 gólů. Třikrát startoval na mistrovství světa, finálový turnaj si zahrál v letech 1998, 2002 a 2010.

reklama