reklama

Fotbalista Přikryl zamířil ze Sparty na hostování do Dukly

Tomáš Přikryl Tomáš Přikryl autor: CPA Eduard Erben
Dvaadvacetiletý křídelní hráč stráví jarní část prvoligové sezony na hostování v Dukle Praha

Praha - Fotbalista Tomáš Přikryl opouští pražskou Spartu. Dvaadvacetiletý křídelní hráč stráví jarní část prvoligové sezony na hostování v Dukle Praha, kde by měl mít větší herní vytížení před červnovým evropským šampionátem jednadvacítek na domácí půdě. Oba kluby o tom informovaly na svých internetových stránkách.

"Jsme velice rádi, že se Tomáš rozhodl pro vstup do našeho klubu. Jedná se o jednoho z nejtalentovanějších hráčů u nás a reprezentanta do 21 let. Věříme, že v našem mužstvu najde uplatnění a bude velkou posilou pro jarní část ligy," uvedl sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

Přikryl přestoupil do Sparty před třemi lety z Olomouce, ale poslední dobou nebyl v základní sestavě. V tomto ligovém ročníku sice naskočil do deseti zápasů, ale jen čtyřikrát v nich nastoupil od začátku.

"Hostování Tomáše směřuje k tomu, aby měl maximální zápasové vytížení. Je to i od Sparty vstřícný krok směrem k reprezentační jednadvacítce, kterou čeká mistrovství Evropy. Pro všechny strany bude nejlepší, když se v létě vrátí na Letnou zcela rozehraný," uvedl hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest International. Přikryl v lize odehrál 92 utkání a vstřelil dvanáct branek.

Sparta prodloužila smlouvy s Holkem a Váchou

Sparta současně také oznámila, že prodloužila smlouvy se stoperem Mariem Holkem a záložníkem Lukášem Váchou. Oba reprezentanti se obhájci titulu upsali do roku 2018.

Osmadvacetiletý Holek přišel do Sparty v prosinci 2011 jako volný hráč z Dněpropetrovsku, pětadvacetiletý Vácha přestoupil na Letnou o rok později z Liberce. V minulé sezoně přispěli k zisku double za triumf v lize a poháru. "Rozhodování bylo vážně krátké, jsem moc rád, že mi Sparta prodloužení smlouvy nabídla," řekl Vácha. "Ve Spartě jsem spokojený, tak nebyl důvod, proč tady smlouvu neprodloužit," uvedl Holek.

reklama