reklama

Fotbalista Sadílek draží dres spoluhráče na podporu chlapce nemocného rakovinou

Michal Sadílek Michal Sadílek autor: ČTK
Čtyřletý Matyáš trpí rakovinou a podstupuje nákladnou chemoterapii. Fotbalové Slovácko se jej rozhodlo podpořit aukcí dresu brankáře Matouše Trmala, který se na podzim stal jedničkou jedenáctého týmu Fortuna:Ligy. Aukce běží do pondělního poledne a zapojil se do ní i hráč PSV Eindhoven Michal Sadílek.

"Snad to Matýskovi pomůže," napsal ke svému příhozu devatenáctiletý fotbalista, který ve Slovácku vyrůstal. Za dres nabídl 15 tisíc korun. V současné chvíli je nejvyšší nabídka ještě o pět tisíc korun vyšší.

Dobročinná aukce běží do pondělních 12 hodin. Přihazovat lze pod facebookovým příspěvkem níže.

☝️ Vydraž si dres Matouše Trmala a podpoř boj malého hrdiny s rakovinou 👊✊ Do pondělí 21. ledna (do 12:00 hod.) bude probíhat dražba dresu Matouše Trmala, jejíž výtěžek poputuje na pomoc čtyřletému Matýskovi, který podstupuje chemoterapii, aby zdolal zákeřnou rakovinu 🦸‍♂️ Forma aukce probíhá na oficiální FB stránce 1.FC Slovácko a nejvyšší nabídka bude vítězná 👏 ⚠️ U sdílených příspěvků prosím klikněte na fotografii a "přihazujte" do komentářů pod ní! ⚠️ ➡️ čas konce aukce – 21.1.2019 (12:00 hod.) ➡️ výherce kontaktujeme v pondělí po skončení aukce ➡️ Aukci pořádá 1.FC SLOVÁCKO, a.s. a soutěž není žádným způsobem provozována, sponzorována nebo spojena s Facebookem a Facebook za ni neručí. Informace poskytnuté v rámci soutěže poskytuje účastník pořadateli, nikoli Facebooku.

Zveřejnil(a) 1.FC Slovácko dne NaN. undefined NaN

Michal Sadílek ve Slovácku vyrůstal a před svým přestupem do Eindhovenu se v dorosteneckém týmu setkal i s Matoušem Trmalem, jehož dres je v dražbě. Výtěžek z aukce klub daruje Matyášově rodině.

Sadílek se po svém přestupu postupně propracoval do A-týmu PSV. Za Eindhoven nastoupil v Lize mistrů i nejvyšší nizozemské soutěži, ve které už vstřelil branku.

Slovácko na téma rakoviny dětí a mladistvých upozorňovalo už dříve i příběhem dorostence Marka Janši, shodnou okolností dalšího spoluhráče Matouše Trmala. Janša byl v sezoně 2016/2017 nejlepším střelcem dorostenecké ligy, v 18 letech onemocněl rakovinou. S tou se úspěšně vypořádal a rozhodl se svůj příběh zveřejnit.

Příběh Marka Janši

reklama