Fotbalisté Austrálie porazili Honduras díky Jedinakovi a postoupili na mistrovství světa

15. 11. 2017 12:56
Fotbalisté Austrálie se stali předposledním 31. účastníkem mistrovství světa v Rusku. V odvetě interkontinentální baráže porazili v Sydney Honduras 3:1 díky hattricku kapitána Milea Jedinaka.
Australan Mile Jedinak otevírá z přímého kopu skóre duelu s Hondurasem
Australan Mile Jedinak otevírá z přímého kopu skóre duelu s Hondurasem | Foto: Reuters

Sydney - Fotbalisté Austrálie postoupili na světový šampionát počtvrté za sebou a celkově popáté. Během kvalifikace odehráli 22 utkání. Honduras naopak nevyužil šanci vybojovat třetí postup na závěrečný turnaj po sobě.

Jedinak chyběl Austrálii kvůli zranění v závěru asijské kvalifikace o šampionát v Rusku a v interkontinentální baráži prožil povedený návrat. V 54. minutě odvety dokázal zlomit honduraskou defenzivu z přímého kopu těsně za vápnem, který mimo dosah brankáře tečoval střídající Henry Figueroa.

V 71. minutě argentinský rozhodčí Pitana k velké nevoli hostů odpískal penaltu za ruku Bryana Acosty a Jedinak zvýšil, přestože brankář Escober vystihl směr střely.

Pět minut před koncem třiatřicetiletý australský záložník s chorvatskými kořeny zkompletoval hattrick, když s přehledem proměnil další pokutový kop po faulu Palaciose. Ve čtvrté minutě nastavení po rohu z dorážky snížil Elis, ale už nemohl nic změnit na australském postupu na šampionát, který po závěrečném hvizdu oslavili domácí spolu se 77 tisíci diváky velkolepým ohňostrojem.

Poslední účastník mistrovství světa v příštím roce vzejde ze souboje mezi Peru a Novým Zélandem, jenž vyvrcholí v noci na čtvrtek. V úvodním duelu gól nepadl.

Interkontinentální baráž kvalifikace MS ve fotbale 2018 - odveta:

Austrálie - Honduras 3:1 (0:0)

Branky: 54., 72. z pen. a 85. z pen. Jedinak - 90.+4 Elis. První zápas: 0:0, postoupila Austrálie.