Fotbalisté Crystal Palace opět neskórovali a prohráli v Burnley

Aktualizováno 10. 9. 2017 19:20
Svěřencům Franka de Boera se stále nedaří. Fotbalisté Crystal Palace totiž prohráli ve 4. kole anglické ligy v Burnley 0:1 a stále čekají na první ligový bod
Chris Wood v dresu Burnley
Chris Wood v dresu Burnley | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Crystal Palace prohráli ve 4. kole anglické ligy v Burnley 0:1 a stále čekají na první ligový bod pod vedením nového trenéra Franka de Boera. Jedinou branku utkání vstřelil v úvodu domácí útočník Chris Wood.

Už ve třetí minutě vyrobila defenziva hostů obrovskou chybu. Korejský křídelník I Čong-jong přihrál nešikovně mimo dosah stoperů i brankáře přímo do kroku Woodovi, jenž si proti vyběhnutému Hennesseymu snadno poradil. Novozélandský útočník skóroval hned při svém debutu v nejvyšší anglické soutěži.

Největší šanci na vyrovnání spálil v 79. minutě Benteke, jehož vychytal náhradní brankář Pope. Ten musel krátce před koncem první půle nahradit zraněnou jedničku Heatona.

Burnley se díky druhé výhře v sezoně vyhouplo do první poloviny tabulky. Hráči Crystal Palace nezískali ve čtyřech zápasech ani bod a nevstřelili ani branku, což se naposledy stalo Prestonu v sezoně 1924/25.

"Soustředím se pouze na to, co dokážu ovlivnit, o mé budoucnosti rozhodnou jiní. Dokud jsem trenérem Crystal Palace, budu odvádět pro klub sto procent," řekl kouč londýnského celku Frank de Boer, jehož budoucnost u mužstva je po nepovedeném startu nejistá. "Věřím, že od dnešního zápasu se můžeme odrazit. Vytvořili jsme si hodně šancí a rozhodně jsme si nezasloužili prohrát. Nejsem spokojený s výsledkem, ale s výkonem ano, do dalších utkání nám dává velkou naději," dodal.

Newcastle se musel proti Swansea obejít bez trenéra Rafaela Beníteze, jenž po nedávné operaci nebyl schopen dlouhého přesunu k utkání na půdě velšského týmu.

Ve vyrovnaném zápase oba týmy nevyužily po jedné stoprocentní šanci. Ritchieho v prvním poločase vychytal famózním zákrokem na brankové čáře Fabiaňski, po změně stran nasadil Abraham kličku Elliotovi, ale nedokázal překonat skluzujícího stopera Lascellese.

A byl to právě kapitán Newcastlu Jamal Lascelles, jenž zápas rozhodl. V 76. minutě si naskočil na Ritchieho rohový kop a hlavou zajistil nováčkovi soutěže druhé vítězství za sebou. Domácím nepomohlo ani nasazení dvou velkých posil Renata Sancheze a navrátilce Bonyho Wilfrieda, kteří se objevili v sestavě poprvé v sezoně.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Burnley - Crystal Palace 1:0 (3. Wood), Swansea - Newcastle 0:1 (76. Lascelles).