Zázrak?! Dortmund vyhrál poprvé v sezoně třikrát v řadě

20. 2. 2015 22:53
Fotbalisté Dortmundu se konečně vezou na vítězné vlně.
Fotbalisté Dortmundu se konečně vezou na vítězné vlně. | Foto: Reuters

Stuttgart - Fotbalisté Dortmundu zvítězili v předehrávce 22. kola německé bundesligy 3:2 na hřišti posledního Stuttgartu a poprvé v sezoně se jim podařilo vyhrát třikrát za sebou.

Borussia se díky tomu v tabulce posunula před zbývajícími víkendovými zápasy na desáté místo, Stuttgart naopak po třetí prohře v řadě zůstal na dně tabulky s tříbodovým odstupem za Herthou a Freiburgem.

Hosty poslal do vedení v 25. minutě Aubameyang, na jehož trefu zareagoval o sedm minut později z penalty Klein. Do kabin však šla s vedením Borussia, jejíž druhý gól vstřelil po průniku v 39. minutě Gündogan.

Náskok Dortmundu zvýšil v 89. minutě po chybě domácí obrany Reus, gól Niedermayera v první nastavené minutě už pouze zkorigoval skóre. Za poražený Stuttgart hrál do 72. minuty Adam Hloušek.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Stuttgart - Dortmund 2:3 (1:2)
Branky: 32. Klein z pen., 90.+1 Niedermeier - 25. Aubameyang, 39. Gündogan, 89. Reus

1. Bayern Mnichov 21 16 4 1 53:9 52
2. Wolfsburg 21 13 5 3 46:23 44
3. Mönchengladbach 21 10 6 5 28:17 36
4. Schalke 21 10 4 7 31:23 34
5. Augsburg 21 11 1 9 30:27 34
6. Leverkusen 21 8 8 5 34:27 32
7. Hoffenheim 21 8 5 8 33:34 29
8. Brémy 21 8 5 8 35:43 29