Aktualizováno 17. 1. 2015 16:49
Fotbalisté Hradce Králové jsou prvními semifinalisty zimní Tipsport ligy.
Fanoušci fotbalistů Hradce Králové.
Fanoušci fotbalistů Hradce Králové. | Foto: CPA

Praha - Fotbalisté Hradce Králové jsou prvními semifinalisty zimní Tipsport ligy. Ve skupině C si připsali druhou výhru, když porazili Varnsdorf 1:0 brankou Vaněčka z penalty, a už nemohou přijít o první místo. Favorizovaná Mladá Boleslav totiž jen remizovala 2:2 s Pardubicemi a přišla o šanci na postup.

Ve skupině D má překvapivý postup na dosah Zlín, který dnes zdolal Brno 2:1 a udržel neporazitelnost. V tabulce má sedm bodů a o postup ho může připravit jen Olomouc, pokud v úterý zvítězí nad Ostravou o tři a více gólů.

Obhájce titulu Bohemians Praha 1905 remizoval s druholigovým Táborskem 2:2, když po změně stran dotáhl dvoubrankovou ztrátu. V tabulce skupiny A se tak udržel na prvním místě a k postupu do semifinále by mu mohla stačit i remíza v závěrečném utkání s Mostem.

Bohemians měli v první půli s předním celkem druhé nejvyšší soutěže a jedním z kandidátů na postup velké problémy. Táborsko si aktivním napadáním vytvářelo tlak a dvěma rychlými akcemi pokořilo obranu Klokanů. Nejprve Tusjakův centr využil Džafič, dvě minuty nato se za obranu dostal Strnad a chladnokrevně zakončil.

Do druhé půle však Bohemians po vystřídání nastoupili výrazně aktivněji. Nejprve snížil Mikuš, s jehož střelou z dálky si brankář Kudrna neporadil, a o vyrovnání se dorážkou postaral Rada.

"Byly to dva rozdílné poločasy. V prvním nám chyběla agresivita, pohyb útočníků. Soupeř tak držel kompaktní blok a my se nemohli prosadit. S prostřídáním jsme dostali na hřiště agresivitu a pohyb, kolmou hrou jsme dostávali soupeře pod tlak a zaslouženě vyrovnali. V závěru jsme mohli při troše štěstí skóre i otočit," řekl na tiskové konferenci asistent trenéra Bohemians Dalibor Slezák. "Rozdíl byl v práci útočníků," dodal.

Bohemians v utkání testovali sedmadvacetiletého levého záložníka Yannicka Mbengonoa z Kamerunu, který má za sebou působení v maďarské lize v dresech Debrecínu a Honvédu. Naposledy hrál v thajské lize. "Těžko se hodnotí, když jsme ho viděli jen jeden poločas. Ale já od něj očekával více. Působil hodně nesourodě," uvedl Slezák.

Hradec opět potvrdil zlepšenou formu a po Mladé Boleslavi si vyšlápl i na Varnsdorf usilující o postup do nejvyšší soutěže. Východočeši měli několik šancí, ale uspěl jen jednou, když v 36. minutě dostal Hradec výhodu pokutového kopu a útočník Vaněček nezaváhal.

Za Hradec nastoupil i testovaný korejský stoper Čung Čchol-Un a také posila do útoku Petrus, který se dostal i do velké šance, ale brankář ho vychytal.

Mladá Boleslav byla proti Pardubicím blízko výhře, když Ščuk se Štohanzlem odpověděli na vedoucí gól soupeře, jenže pět minut před koncem svěřenci trenéra Karla Jarolíma neubránili brejk a Klátil zařídil konečnou remízu.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina A (Praha-Vyšehrad):

Bohemians Praha 1905 - Táborsko 2:2 (0:2)

Branky: 63. Mikuš, 77. Rada - 35. Džafič, 37. Strnad.

Bohemians - I. poločas: Švenger - Bartek, Krch, Cseh (23. Šmíd), Šírl - Jindřišek - Cicman, Havel, Nerad, Mbengono - Lietava. II. poločas: Švenger - Pauschek, Pechr, Šmíd, Kalina - Rada, Hubínek - Cicman, Bratanovič, Moravec - Mikuš. Trenér: Pivarník.

1. Bohemians Praha 1905 2 1 1 0 10:4 4
2. Most 2 1 1 0 5:3 4
3. Táborsko 2 0 2 0 4:4 2
4. Kolín 2 0 0 2 3:11 0

Skupina B (Praha-Vyšehrad):

Viktoria Žižkov - Vlašim 2:1 (0:0)

Branky: 48. a 76. Hejný - 75. Kučera. ČK: 83. Peterka (Žižkov).

1. Dukla Praha 2 1 0 1 6:3 3
2. Vlašim 2 1 0 1 4:2 3
3. Viktoria Žižkov 2 1 0 1 2:3 3
4. České Budějovice 2 1 0 1 2:6 3

Skupina C (Mladá Boleslav):

Pardubice - Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Branky: 19. Fikejz, 85. Klátil - 24. Ščuk, 83. Štohanzl.

M. Boleslav - I. poločas: Miller - Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk, Charizopulos - Skalák, Magera, Ďuriš - Wágner. II. poločas: Šeda - Thalamy, Pajer, Kúdela, G. Mendy - Šisler, Milla - Štohanzl, Albina, Končal - Subbotin. Trenér: K. Jarolím.

1. Hradec Králové 2 2 0 0 3:1 6
2. Mladá Boleslav 3 1 1 1 5:4 4
3. Varnsdorf 3 1 0 2 1:3 3
4. Pardubice 2 0 1 1 2:3 1

Skupina D (Olomouc):

Zbrojovka Brno - Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 41. Klán - 17. Poznar, 88. Holík.

Brno: Martin Doležal II (46. Veselý) - Jakub Šural, Košťál, Malík - Serečin (46. Přerovský), Fall, Fischer, Šumbera - Pašek (59. Zoubele), Klán (80. Moukanza), Sýkora. Trenér: Kotal.

Ostrava - Brno 3:2 (0:2)

Branky: 59. Zapata, 67. Mehanovič, 71. Holzer - 3. Hyčka, 31. Jugas.

Ostrava: Šrom (46. Pavlenka) - Štěpán (46. Byrtus), Kaša (46. Honiš), Stronati (46. Frydrych), Holzer (72. De Azevedo) - De Azevedo (46. Sukup), Šichor (46. Foltyn), Mehanovič, Jirásek, Sivrič (46. Helešic) - Baroš (46. Zapata). Trenér: Frňka.

Brno: Hladký - Buchta, Jugas, Schuster, Hyčka - Brigant (80. Pašek), Zavadil, Sedlák, Vávra - Slančík, Moukanza (45. Přerovský). Trenér: Kotal.

1. Zlín 3 2 1 0 7:3 7
2. Sigma Olomouc 2 1 1 0 4:2 4
3. Baník Ostrava 2 1 0 1 3:5 3
4. Zbrojovka Brno 3 0 0 3 3:7 0

Přípravná fotbalová utkání:

Teplice - Brozany 3:2 (2:1)

Branky: 25. a 81. z pen. Hora, 39. Balázs - 35. a 59. Potočný.

Teplice: Grigar - Lüftner (8. Heger), Matula, Jablonský - Hora, Ljevakovič, Mozol, Krob - Balázs - Stratil (57. Výborný), Chukwuma. Trenér: Ščasný.

Teplice - 1. FC Weisenfelz 4:0 (1:0)

Branky: 8. a 48. Vondrášek, 77. Takács, 84. Táborský.

Teplice: Lipš - Hošek, Takács, Urma - Vondrášek, Richter, Kodeš, Strada (56. D. Procházka) - Táborský - Salami (70. Horvát), Chukwuma.

Liberec - Kolín 4:1 (4:0)

Branky Liberce: 29., 38. a 44. Frýdek, 7. Luckassen.

Liberec: Hroššo - Mudra, Pokorný, Karišik (46. Pimpara), Fleišman (46. Coufal) - Delarge (46. Kaiser), Ďubek (46. Obročník), Douglas, Frýdek (46. Calazans) - Šural (46. Ndiaye), Luckassen. Trenéři: Kotrba a Csaplár.

Dukla Praha - Žilina 5:1 (2:0)

Branky: 43. a 71. Berger, 55. a 80. Daniel Tetour, 29. Koval - 89. William.

Dukla: Chudý - Karavajev, Jeřábek, Štětina (35. Polom), Matěj Hanousek - Gedeon (46. Považanec), Marek Hanousek, Koval (46. Daniel Tetour) - Mareš, Seidi (48. Čajič), Berger. Trenér: Kozel.

Jihlava - Znojmo 1:1 (1:0)

Branky: 21. Přeučil - 56. Žondra.

Jihlava - 1. poločas: Kotnour - Vaculík, Kryštůfek, Krejčí, Hybš - Kliment, Demeter, Bello, Batioja - Přeučil, Mešanovič. 2. poločas: Kotnour - Marek, Tlustý, Šourek, Urbánek - Fulnek, Bello (68. Demeter), Šulek, Kukol - Harba, Mešanovič (60. Kosak). Trenér: Klusáček.

Písek - Příbram 1:5 (0:3)

Branky: 6. Milec - 15. a 27. Suchan, 51. a 66. Tregler, 5. Hnaníček.

Příbram: Boháč (46. Krbeček) - Sus, Hájovský, Bodeček, Divíšek (46. Mareš) - Hnaníček, Krameš - Pilík (46. Tregler), Suchan, M. Zeman - Fořt. Trenér: Tobiáš.