Fotbalisté Kosova vybojovali proti Faeřanům vítěznou premiéru

3. 6. 2016 22:56
Hráči Kosova slaví první historickou výhru nad Faerskými ostrovy
Hráči Kosova slaví první historickou výhru nad Faerskými ostrovy | Foto: Reuters

Frankfurt nad Mohanem - Fotbalisté Kosova oslavili v prvním oficiálním mezistátním zápase premiérové vítězství. Tři týdny po přijetí do FIFA porazili v přípravném utkání ve Frankfurtu nad Mohanem Faerské ostrovy 2:0, přestože hráli téměř hodinu v deseti.

Historicky první branku kosovské reprezentace si připsal Albert Bunjaku, který se trefil hlavou těsně před poločasem. Skóre duelu uzavřel v poslední minutě normální hrací doby Flamur Kastrati.

Prvním vyloučeným kosovským hráčem na mezinárodní scéně se stal Bersant Celina. Záložník Manchesteru City dostal červenou kartu ve 35. minutě za strčení do soupeře. V plném počtu ale nedohrál ani soupeř, deset minut před koncem musel předčasně ze hřiště Bogi Petersen.

Přípravná fotbalová utkání:

Toyota: Bosna a Hercegovina - Dánsko 2:2 (0:2), na penalty 4:2

Branky: 52. a 83. Djurič - 22. Kjaer, 41. Fischer.

Toyota: Japonsko - Bulharsko 7:2 (4:0)

Branky: 26. a 35. Kagawa, 38. a 53. Jošida, 3. Okazaki, 57. Usami, 87. Asano z pen. - 59. Aleksandrov, 82. Čočev.

Lugano: Švýcarsko - Moldavsko 2:1 (1:0)

Branky: 12. Dzemaili, 75. Mehmedi - 69. Ginsari.

Rohrbach: Ázerbájdžán - Kanada 1:1 (0:1)

Branky: 58. Nazarov z pen. - 43. Akindele.

Bukurešť: Rumunsko - Gruzie 5:1 (2:0)

Branky: 2. Popa, 3. vlastní Amisulašvili, 49. Stanciu, 80. Torje, 87. Keseru - 68. vlastní Moti.

Frankfurt n. M.: Kosovo - Faerské ostrovy 2:0 (1:0)

Branky: 44. A. Bunjaku, 90. Kastrati.

Bergamo: Albánie - Ukrajina 1:3 (1:1)

Branky: 12. Sadiku - 8. Stěpaněnko, 49. Jarmolenko, 87. Konopljanka.